fot. Polsat
fot. Polsat

Dorota Gawryluk nie wstydzi się swojej wiary. Dziennikarka doświadczyła cudów

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
Dorota Gawryluk zapytana o opinię na temat lekcji religii w szkole zajęła twarde stanowisko. Prowadząca "Wydarzenia" stanęła w obronie swojej wiary i bez ogródek wyjawiła, co myśli na temat pomysłu usunięcia religii z podstawy programowej. "Trudno być człowiekiem wykształconym bez studiowania Biblii" - uważa dziennikarka.

Dorota Gawryluk ma konserwatywne poglądy

Dorota Gawryluk, którą kojarzyć możecie z prowadzenia polsatowskich "Wydarzeń", nie ukrywała nigdy swoich konserwatywnych poglądów politycznych oraz głębokiej wiary. Dziennikarka w wywiadzie sprzed kilku lat postawiła sprawę jasno, mówiąc: "Zawsze przyznaję, że mój światopogląd jest konserwatywny. Nie wstydzę się tego i nie mam zamiaru ukrywać". I chociaż zazwyczaj stara się trzymać z dala od dyskursu politycznego, nie boi się też stanąć w obronie swoich wartości.


Córka Doroty Gawryluk chodzi na lekcje religii

W rozmowie z magazynem "Dobry Tydzień" odniosła się do kontrowersyjnej ostatnio kwestii lekcji religii w szkołach. Prezenterka wprost przyznała, że Biblia miała i nadal ma duży wpływ na wychowanie jej dzieci – dorosłego już Nikona oraz nastoletniej Marii. Gawryluk nie wyobraża sobie, by edukacja mogła istnieć bez tego elementu. Swoją 13-letnią córkę posyła na lekcje religii.

– Uważam, że to bardzo ważne, żeby zdobywać wiedzę o religii, która ukształtowała historię nie tylko Polski, ale też Europy i w dużej mierze świata. Trudno być człowiekiem wykształconym bez studiowania Biblii. Nie wyobrażam sobie tego. Na Biblii przecież opiera się też literatura, sztuka. Te odniesienia są wszędzie – powiedziała w wywiadzie dla "Dobrego Tygodnia".

Prezenterka mówi o głębokiej wierze i doświadczaniu cudów

52-letnia prezenterka od ponad 30 lat pozostaje w szczęśliwym związku i chociaż przyznaje, że nie ma recepty na "udane małżeństwo", to podkreśla jak ważna w budowaniu szczęścia życiowego jest dla niej wiara. Gawryluk twierdzi nawet, że sama doświadczyła kilku cudów, nazywając też "małym cudem" każdy przeżyty dzień. Nie zdradziła jednak szczegółów dotyczących tych cudów.

– Wiara to istotna część mojego życia. Ona mnie ukształtowała. Każdy dzień jest dla mnie dowodem na istnienie pana Boga – podsumowała Gawryluk.

Salonik

Na zdjęciu Dorota Gawryluk, fot. Polsat

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj44 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości