Iga Świątek znów niepokonana. Wielkie zwycięstwo polskiej rakiety w Indian Wells

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Nasza najlepsza tenisistka nie dała szans Marii Sakkari pochodzącej z Grecji. Iga Świątek wygrała w setach 6:4, 6:0 i tym samym triumfowała w tenisowym turnieju WTA - Indian Wells.

Świątek mocniejszą liderką rankingu WTA 

Wygrana na kortach w Stanach Zjednoczonych było 19 tytułem w karierze 22-latki z Raszyna. Iga Świątek musi zdobyć jeszcze jeden, by zrównać się liczbą w tej statystyce z Agnieszką Radwańska, która ma na koncie 20 turniejowych zwycięstw. Wygrana z Marą Sakkari była też ósmym triumfem w WTA 1000 i drugim w ramach Indian Wells. 

Świątek dzięki wygranej w Indian Wells umocniła się na prowadzeniu w rankingu WTA. W tej chwili wyprzedza Arynę Sabalenkę o 2520 punktów, gromadząc ich 3020 na swoim koncie. 


Sakkari nie miała szans. Trzeci raz 

Polka spotkała się z Greczynką już szósty raz w karierze. W niedzielę Świątek wygrała z nią po raz trzeci. Sakkari była lepsza w pierwszych trzech rywalizacjach. Jednak od 2022 roku ciągle zwycięża Polka. Poprzednie starcie Świątek z Sakkari rozegrało się właśnie dwa lata temu w finale w Indian Wells.

Prestiżowa impreza nazywana jest "piątym Wielkim Szlemem" i startuje w niej cała światowa czołówka. W tym samym czasie rozgrywany jest tam turniej mężczyzn. W parze z prestiżem idą spore nagrody pieniężne. Świątek zarobiła za triumf w Indian Wells 1,1 mln dolarów. 


Fot. Iga Świątek w finale Indian Wells/PAP/EPA 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport