Zdjęcie: Materiały partnera
Zdjęcie: Materiały partnera

Auto na abonament. Kiedy zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodu?

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Usługa „auto na abonament” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – podobnie jak leasing. Kiedy szczególnie warto postawić na wynajem samochodu?

Gdy chcesz przetestować różne modele aut

Wynajem długoterminowy samochodu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wypróbować kilka ciekawych aut – bez względu na to, czy mowa o najnowszych modelach, czy o tych nieco starszych. Usługa „auto abonament” pozwala przetestować samochody marzeń – po każdym zakończeniu umowy możesz przedłużyć ją z całkiem innym modelem. Kupując jeden samochód na własność, tracisz natomiast możliwość jazdy różnymi autami. Zanim więc zdecydujesz się na kupno za gotówkę, warto rozważyć wynajem przynajmniej na dwa lata.

Gdy zależy Ci na oszczędności

Samochód w abonamencie to dobry wybór również w sytuacji, gdy chcesz zaoszczędzić. Na takie rozwiązanie decyduje się wiele firm, które potrzebują auta lub całej floty samochodów do celów działalności gospodarczej. Ostateczny koszt wynajmu długoterminowego zależy od różnych czynników, m.in.:

  • czasu trwania umowy;
  • wysokości opłaty wstępnej;
  • limitu kilometrów;
  • modelu samochodu;
  • pakietu wynajmu.

Możesz jednak sam określić każdy z nich, dopasowując tym samym wysokość czynszu do osobistych możliwości finansowych. Co więcej, w przypadku auta na abonament dla firm, comiesięczną opłatę abonamentową można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności.

Gdy chcesz mieć wydatki pod kontrolą

Większość firm leasingowych – np. Automarket – proponuje wynajmującym pakiety abonamentu w wersji podstawowej i rozszerzonej. Pierwsza z nich oznacza zazwyczaj niższą opłatę abonamentową – wiąże się ona jednak z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów w razie napraw czy przeglądu. Wybierając rozszerzony pakiet – jak Comfort w ofercie Automarketu – możesz z kolei cieszyć się dodatkowymi usługami w cenie. Nie musisz więc obawiać się nagłych, niespodziewanych wydatków, a to z kolei pozwala Ci przewidzieć koszty eksploatacyjne na każdy kolejny miesiąc. Auto na abonament dla osób fizycznych i firm to gwarancja kontroli nad wydatkami – zarówno osobistymi, jak i firmowymi.

Gdy brakuje Ci środków na zakup samochodu

Auto na abonament to doskonała opcja w przypadku, gdy nie masz wystarczającej ilości środków na zakup samochodu za gotówkę. Zdecydowanie łatwiej jest pokryć raz w miesiącu niższą, ustaloną w umowie kwotę, niż wydać jednorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli więc potrzebujesz nowego samochodu do celów służbowych lub użytku prywatnego, zanim zdecydujesz się na kredyt na jego zakup, weź pod uwagę wynajem długoterminowy.

Gdy chcesz uniknąć formalności

Decydując się na kredyt na samochód, trzeba liczyć się z czasochłonnym procesem i licznymi formalnościami. Wynajem długoterminowy redukuje te formalności niemal do zera. Nie musisz również przedstawiać firmie leasingowej licznych dokumentów – jedyne, czego potrzebujesz do podpisania umowy, to ważny dokument tożsamości oraz prawo jazdy.

Gdy chcesz zaoszczędzić czas i cieszyć się wygodą

Auta na abonament to także szansa na sporą oszczędność czasu. W przypadku rozszerzonych pakietów, jak wersja Comfort oferowana przez firmę Automarket, obsługa serwisowa czy zakup i wymiana opon leżą po stronie firmy wynajmującej. Jeśli więc zależy Ci na ograniczeniu obowiązków związanych z obsługą auta do minimum, wynajem długoterminowy okaże się strzałem w dziesiątkę – to wyjątkowo wygodne i bezobsługowe rozwiązanie.

Gdy wyjeżdżasz w długą podróż

Samochody na wynajem długoterminowy polecają się również na dłuższe podróże – coraz więcej osób decyduje się właśnie abonament, udając się w taką trasę. Jeśli planujesz długą wycieczkę po Europie, a Twój prywatny samochód nie jest w stanie pomieścić niezbędnych bagaży, warto wziąć pod uwagę większe auto właśnie w wersji na abonament. Oferta firm wynajmujących samochody jest niezwykle szeroka – bez trudu znajdziesz wśród dostępnych modeli odpowiednie auto dla siebie i swoich bliskich.

Według danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wynajem długoterminowy samochodów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić środki finansowe, uniknąć starań o kredyt lub zwyczajnie przetestować kilka wymarzonych modeli, auto na abonament okaże się naprawdę trafionym wyborem.


Artykuł sponsorowany


Komentarze