Od lewej: Donald Tusk, Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka / PAP/Paweł Supernak
Od lewej: Donald Tusk, Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka / PAP/Paweł Supernak

Tusk odpowiada na pismo Dudy. "Panie prezydencie, proszę dać pracować prokuraturze"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 96
Premier Donald Tusk zwrócił się do prezydenta, by dał pracować prokuraturze. We wpisie na X przywołał ustalenia NIK, według których - jak napisał - „premierzy Morawiecki i Sasin kręcili się przy interesach na wadliwych respiratorach i maseczkach”. Teraz czas na prokuraturę – dodał Tusk.

Tusk do Dudy: Proszę dać prokuraturze pracować

„Według NIK premierzy Morawiecki i Sasin kręcili się przy interesach na wadliwych respiratorach i maseczkach. W czasie pandemii, która pochłonęła tysiące istnień. Brakuje słów. Teraz czas na prokuraturę. Panie Prezydencie, proszę dać jej pracować” – napisał szef rządu na X.


NIK, prokuratura i pandemia

W czwartek Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że skieruje do prokuratury wniosek wobec osób, które brały bezpośredni udział w procesie zakupu środków ochrony indywidualnej w związku z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Chodzi m.in. o byłego premiera Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina, byłego wicepremiera i szefa MAP.


Pismo Andrzeja Dudy do Donalda Tuska. "Prokuratorem Krajowym jest Barski"

Także w czwartek Kancelaria Prezydenta poinformowała o liście, który Andrzej Duda skierował do premiera Tuska w związku ze zmianami w Prokuraturze Krajowej. Prezydent napisał w nim, że Dariusz Korneluk nie został skutecznie powołany na Prokuratora Krajowego, którym jest Dariusz Barski. Sformułował też "jednoznaczne żądanie" odstąpienia przez premiera i szefa MS „od prób nielegalnych zmian w prokuraturze, w szczególności na stanowisku Prokuratora Krajowego”.

KW

Źródło zdjęcia: Od lewej: Donald Tusk, Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka / PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka