Fot. Daniel Grzesiowski, Instagram/vanessa_romanowski
Fot. Daniel Grzesiowski, Instagram/vanessa_romanowski

Wschodząca gwiazda polskiego sportu na Strike King. Szykuje się duże widowisko

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Już 20 kwietnia w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się II Gala Strike King. Jedną z zawodniczek, która spróbuje swoich sił w ringu jest Vanessa Romanowski. 19-latka skradła show podczas pierwszej gali, a teraz w jej mediach społecznościowych możemy zauważyć, że ma wsparcie byłej mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk. Salon24 jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

Narodziny gwiazdy 

20 kwietnia 2024 r. w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się II Gala Strike King. Federacja ogłosiła, że w ringu zobaczymy Vanessę Romanowski, która na premierowej edycji w fenomenalnym stylu pokonała Włoszkę Stefanię Ferraro. Zanotowała tym samym dziewiąte zwycięstwo w swoim zawodowym rekordzie. 19-latka nie poniosła w karierze żadnej porażki. Przed debiutem w Strike King, polsko-szwedzka fighterka wszystkie zawodowe walki stoczyła w Tajlandii. 


Debiut w Strike King przyniósł Romanowski jeszcze większą rozpoznawalność, przede wszystkim w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że 19-latką zainteresowała się również były mistrzyni UFC i ogromna gwiazda MMA, Joanna Jędrzejczyk. Rywalka Romanowski na II Gali Strike King nie jest jeszcze znana, ale organizatorzy zapewniają nas, że będzie to jedna z ciekawszych walk. 


Na II Gali Strike King zobaczymy dwa pojedynki kobiece. W drugim starciu zawalczy Justyna Krosta. 22-latka ma na swoim koncie 34 walki, z czego 27 wygranych. 

Dużo dobrego sportu na Strike King 

Na drugiej gali zobaczymy także Damiana Piskorza, który wygrywając z Renato Prenga, stoczył jedną z najlepszych walk pierwszej edycji. Do ringu wejdzie również zwycięzca I Turnieju Czteroosobowego Karol Łasiewicki, który obie walki skończył przed czasem, nokautując rywali. Jego rywalem będzie zawodowy Mistrz Polski K-1 Dominik Kaleta. 

Równolegle z kolejną edycją gali kontynuowany jest projekt Strike King League, który ma na celu promocję utalentowanych fighterów młodego pokolenia. Jest to nowatorski pomysł na rozgrywki w systemie ligowym. Zwycięzca tych zmagań otrzyma 100 000 złotych nagrody za zajęcie pierwszego miejsca. Po pierwszej kolejce liderem jest Damian Pająk, który pokonał przez KO Szymona Dałka i z pięcioma punktami na koncie przewodzi stawce zmagań. Na drugiej lokacie plasuje się Maciej Karpiński, która ma za sobą wygraną na punkty walkę z Krzysztofem Mariańczykiem i może dopisać sobie trzy oczka na swoim koncie.

Bilety na Strike King w sprzedaży 

Federacja Strike King zapowiada, że w najbliższym roku odbędzie się jeszcze kilka wydarzeń, w tym trzy kolejne główne Gale – każda o konkretnej porze roku. Już wiemy, że Wiosnę 2024 Organizatorzy przywitają z fanami sportów walki 20.04. w Krakowie. Bilety na II Galę Strike King są już dostępne na stronie internetowej www.strikekingfestival.pl 

Dla tych, którym nie uda się zakupić wejściówek, organizacja umożliwia zakup PPV w cenie 29 zł. 

Mateusz Pacak

Fot. Daniel Grzesiowski, Instagram/vanessa_romanowski

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport