ING Bank Śląski ma problemy. Wielu klientów bez dostępu do pieniędzy. Fot. Pixabat/Canva
ING Bank Śląski ma problemy. Wielu klientów bez dostępu do pieniędzy. Fot. Pixabat/Canva

Klienci ING Banku Śląskiego zaniepokojeni. Duża awaria bankowości online

Redakcja Redakcja Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Klienci ING Banku Śląskiego mają we wtorek powody do niepokoju. Nie działają usługi online popularnego w Polsce banku. Raporty o awarii banku ING zaczęły gwałtownie napływać około godziny 11:00 i wciąż docierają kolejne zgłoszenia. Niektórzy klienci ING skarżą się również na problemy z wypłatami z bankomatów.

Duża awaria bankowości online ING Banku Śląskiego

Z cyfrową ofertą banków i bankowością online w ostatnich latach zdążyli się oswoić także starsi klienci banków. Dziś aplikacje w telefonie, obsługujące nasze konta, są na porządku dziennym. I nie zniechęcają nawet tych z nas, którzy większość życia stali przy okienku bankowym, grzecznie czekając w krótszej lub dłuższej kolejce.

Banki coraz chętniej namawiają nas też do rezygnacji z gotówki i preferują klientów, którzy wolą transakcje bezgotówkowe.

Problem pojawia się wtedy, gdy szwankują serwisy internetowe banków i aplikacje bankowe w smartfonach i iPodach. Awarie usług bankowych za pośrednictwem Sieci mogą popsuć niejedną transakcję. I to zarówno wykonywaną z domowych pieleszy, jak i wówczas, gdy stoimy w dyskoncie z pełnym rodzinnych lub weekendowych zakupów wózkiem.


ING Bank Śląski ma problemy. Wielu klientów bez dostępu do pieniędzy

We wtorek zgłaszane są liczne awarie usług ING Banku Śląskiego. Z danych dostępnych dzięki serwisowi Downdetector, widać że większość zgłoszeń pochodzi z dużych polskich miast.

ING Bank Śląski jest piątym pod względem wartości aktywów bankiem w Polsce. A to oznacza, że niemała część osób korzystających z bankowości online, ma we wtorek od 11.00 spore problemy z dostępem do swoich pieniędzy. Tym bardziej, że sprawa dotyczy wszelkich operacji bankowych na koncie.


"Nasi specjaliści już nad tym pracują"

Zdecydowania większość alertów dotyczy problemów z bankowością online w przypadku kont w ING Bank Śląski (68 proc. zgłoszeń). Napływają także wieści o braku możliwości zalogowania się do aplikacji mobilnej (26 proc.). Część osób zgłasza trudności z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów.

„Nasi specjaliści już nad tym pracują. Przepraszamy za utrudnienia” - próbuje uspokoić klientów ING Bank Śląski w mediach społecznościowych. 

KW

Źródło zdjęcia: ING Bank Śląski ma problemy. Wielu klientów bez dostępu do pieniędzy. Fot. Pixabat/Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka