Ewa Wrzosek. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Ewa Wrzosek. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Czarne chmury nad Ewą Wrzosek? Adwokatura chce wyjaśnień ws. mediów publicznych

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Główna rzecznik dyscyplinarna adwokatury zwróciła się do Izby Adwokackiej w Warszawie o sprawdzenie, czy nie doszło do deliktu dyscyplinarnego ze strony adwokatów przy sporządzaniu wniosków dotyczących m.in. zmiany statutów mediów publicznych - napisała środowa „Rzeczpospolita”.

Ewa Wrzosek i zmiany w mediach publicznych

Dziennik przypomniał, że w zeszłym tygodniu portal Wirtualna Polska opisał sprawę wniosków prokuratorskich podpisanych przez prokurator Ewę Wrzosek, a mogących zostać sporządzonymi – jak wskazuje publikacja – poza prokuraturą. Wnioski dotyczyły przystąpienia prokuratora do spraw o zmianę statutów mediów publicznych.

Salon opisał sprawę zaangażowania prokurator Wrzosek w obszernym tekście.

Portal wskazywał m.in., że jeden z wniosków został wysłany z placówki pocztowej oddalonej kilka kilometrów od siedziby Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, za to kilkaset metrów od siedziby znanej kancelarii.

"Zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia deliktu przez adwokatów"

„W dniu publikacji tekstu Wirtualnej Polski główna rzecznik dyscyplinarna adwokatury Ewa Krasowska wysłała pismo do rzecznik dyscyplinarnej Izby Adwokackiej w Warszawie Anny Miki-Kozak. W treści pisma powołała się na wspomniany tekst i wskazała, że »zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia deliktu przez adwokatów«” - poinformowała "Rzeczpospolita".

Według „Rz” mec. Krasowska „poleciła też zarządzenie czynności sprawdzających w tej sprawie”. „Pismo to wpłynęło we wtorek po południu do izby warszawskiej, ale nie podjęto jeszcze decyzji co do wszczęcia wspomnianych czynności” - przekazała gazeta.


KW

Źródło zdjęcia: Ewa Wrzosek. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj38 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka