Awaria na stacji Łódź Widzew. Fot. Facebook/LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, PKP
Awaria na stacji Łódź Widzew. Fot. Facebook/LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, PKP

Potężna awaria w PKP. Opóźnienia w połączeniach to kilka godzin

Redakcja Redakcja Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Na stacji Łódź Widzew, kluczowej w połączeniach m.in. z Warszawą doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów. Nastąpiły zmiany kursowania, a opóźnienia sięgają około czterech godzin.

Awaria na stacji Łódź Widzew

– Trwa usuwanie awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew, kluczowej w połączeniach m.in. z Warszawą. W związku z tym są zmiany w kursowaniu pociągów przez węzeł łódzki – podał w niedzielę rzecznik prasowy spółki Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe Karol Jakubowski.

O godzinie 4 rano w niedzielę stwierdzono usterkę urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew. – Służby techniczne PKP PLK SA oraz firmy Alstom pracują nad usunięciem awarii – poinformował Jakubowski.


– Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów przejeżdża przez stację Łódź Widzew. Pozostałe pociągi kierowane są przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów – dodał rzecznik PKP PLK.

Ogromne opóźnienia 

Pasażerowie informują, że opóźnienia sięgają nawet czterech godzin, a niektóre połączenia odwołano. 

Informacje o zmianach w rozkładach jazdy są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach oraz na stronie: www.portalpasazera.pl

MP

Awaria na stacji Łódź Widzew. Fot. Facebook/LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, PKP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka