Kładka pieszo-rowerowa w Warszawie. Fot. PAP/Rafał Guz
Kładka pieszo-rowerowa w Warszawie. Fot. PAP/Rafał Guz

Wielkie otwarcie, tłumy i... Na nowej kładce w Warszawie już są robotnicy i barierki

Redakcja Redakcja Inwestycje Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
Ponad dwa tygodnie temu odbyło się otwarcie kładki pieszo-rowerowej w Warszawie. Inwestycja powstała z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego przyciąga tłumy. Okazuje się, że jednak nie wszystko poszło tak, jak powinno. W piątek na moście pojawili się pracownicy wykonawcy. Powodem jest remont paneli mocujących.

Kładka pieszo-rowerowa w Warszawie 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ponad dwa tygodnie temu oficjalnie otworzył dla mieszkańców i turystów kładkę pieszo-rowerową łączącą oba brzegi Wisły - na wysokości ul. Karowej na Powiślu i ul. Okrzei na Pradze. 

– Chodzi nam o to, by spiąć Centrum z Pragą, żeby cały ten ruch, który tutaj mamy na bulwarach przerzucić na drugą stronę. Żeby wszyscy mogli cieszyć się nową Pragą, która jest rewitalizowana. Okrzei będzie remontowana, będzie zupełnie inaczej wyglądać, tam naprawdę też się mnóstwo dzieje, tam mamy tę dziką stronę Wisły i myślę, że to posłuży zarówno Centrum, jak i Pradze – wyjaśniał Trzaskowski powód powstania kładki.


Kładka pieszo-rowerowa połączyła brzegi Wisły na wysokości ulic Karowej i Stefana Okrzei. Liczy 452 metry długości. Na moście nie ma podziału na strefę pieszą i rowerową. Szerokość konstrukcji w najwęższym punkcie wyniesie 6,9 m, a nad nurtem rzeki rozszerzy się do 16,3 m. Koszt budowy kładki wyniósł ok. 120 mln zł.

Robotnicy i barierki na kładce w Warszawie 

Tuż po otwarciu, część internautów zwracała uwagę m.in. na to, że jakość jej wykonania jest niezbyt solidna. Przede wszystkim chodziło o mocowania śrub. Jak pisze TVN Warszawa, w piątek na moście pojawili się pracownicy wykonawcy. Postawiono także barierki wygradzające. 

– Chodzi o śruby mocujące panele pod poręczą. W miejscu, gdzie prowadzone są prace, pojawiły się barierki i taśma – opisywał reporter TVN24. 

Portal skontaktował się również z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, gdzie usłyszał, że nie ma mowy o usterkach. – Wykonawca poprawia te elementy, które wskazaliśmy. Tutaj akurat chodzi o regulację śrub przy barierkach. To są drobne prace, nie wpływające na ogólny sposób użytkowania mostu – powiedział rzecznik prasowy stołecznych drogowców Jakub Dybalski. 

Tłumy na kładce 

Kładka pieszo-rowerowa jest chętnie odwiedzana. Jak informował Zarząd Dróg Miejskich, w w pierwszym tygodniu od otwarcia nowy most pieszo-rowerowy nad Wisłą odwiedziło około 200 tys. osób.

Jednopoziomowy most wspiera się na siedmiu podporach z żelbetu. Na lewym brzegu przeprawa poszerza się na dwie rampy, które zostały przerzucone nad bulwarami na wysokości Wybrzeża Kościuszkowskiego.

MP

Kładka pieszo-rowerowa w Warszawie. Fot. PAP/Rafał Guz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka