Karolina Korwin Piotrowska, fot. Instagram
Karolina Korwin Piotrowska, fot. Instagram

Korwin Piotrowska bezpardonowo jedzie po mężczyznach. "Jesteście bandą zboków"

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 58
Do dyskusji na temat referendum aborcyjnego dołączyła Karolina Korwin Piotrowska. Publicystka twierdzi, że mężczyźni nie powinni decydować, kpiąc przy okazji z panów. Stwierdziła też, że w Polsce ponad 100 kobiet dziennie robi sobie aborcję, czy politycy tego chcą, czy nie...

Korwin Piotrowska wściekła na mężczyzn

Karolina Korwin Piotrowska, jedna z najbardziej zawziętych przeciwniczek polskiej prawicy, dołączyła do dyskusji na temat referendum aborcyjnego. Podobnie jak Agata Młynarska, publicystka jest stanowczo przeciwna temu, by o przerywaniu ciąży mogli decydować również mężczyźni. W wulgarnym wpisie na Instagramie Korwin Piotrowska zadrwiła z panów, porównując przy tym całą sytuację do... przyjmowania tabletek na erekcję (!)


"Jakoś kobiety nie decydują o losach pindoli, nie mówią panom, czy mogą się zaspokajać, gdzie, jak i z kim. Mamy świadomość, że gdyby to oni zachodzili w ciążę, aborcja byłaby wraz z całą diagnostyką dostępna za każdym rogiem. Od dekad trwa ta seksistowska, mizoginistyczna, ohydna debata panów o tym, że kobiety to wariatki, będą jadły tabletkę dzień po jak cukierki, będą się puszczać, aborcję traktować jak antykoncepcję" – oburzyła się dziennikarka.

Korwin Piotrowska o tabletkach dzień po

Korwin Piotrowska dosadnie przekazała, że jej zdaniem tylko kobiety mają prawo do decydowania o aborcji. Oburzyła się też na brak edukacji seksualnej w szkołach. Wspomniała też o kontrowersjach otaczających refundację środków typu "dzień po".

"Walcie się. Słuchamy swoich ciał i jesteśmy wyedukowane, choć w szkołach nie ma edukacji seksualnej, ale my wiemy, gdzie się dowiedzieć. (...) Notabene, w każdej aptece są tabletki pomocnicze, żeby panom stanął, bo przecież musi, a tabletka dzień po... kiedyś będzie. Może. I na koniec: Żeby się puszczać, trzeba mieć z kim, ostatnio raczej na tym polu poruta w dziale męskim" – drwiąco napisała Korwin Piotrowska.

"Albo uznacie, że kobiety są mądre, myślą, czują, albo jesteście bandą zboków, która lubi sobie zmacać czyjeś macice" - pisała do polityków przed głosowaniami nad projektami dot. aborcji.

"100 kobiet dziennie robi w Polsce aborcję"

Dziennikarka ogłosiła też ostateczny "triumf" kobiet i napisała, że w Polsce dochodzi do 100 aborcji dziennie, mimo istniejących obostrzeń. Nie podzieliła się jednak źródłem tych informacji... "Mimo zakazów katotalibanu, 100 kobiet dziennie robi w Polsce aborcje. One płacą podatki, ZUS, ale nie mogą tego zrobić legalnie, bezpiecznie, bez groźby kary boskiej. W takiej Polsce żyjemy" – dodała.

Salonik

Na zdjęciu Karolina Korwin Piotrowska, fot. Instagram

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości