na zdjęciu: Dr Jakub Morze – naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK
na zdjęciu: Dr Jakub Morze – naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK

Prestiżowe stypendia rozdane – wyłoniono najbardziej obiecujących naukowców

Redakcja Redakcja Badania i rozwój Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Ponad 600 kandydatów złożyło wnioski stypendialne w 32. edycji prestiżowego programu #START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W tegorocznej edycji konkursowej przyznano stypendia o łącznej wartości 3 056 000 zł, wśród stypendystów znalazł się Dr Jakub Morze, profesor Kolegium Nauk Medycznych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

Przyznano stypendia w ramach programu #START

Program #START to najstarszy w Polsce program stypendialny dla najzdolniejszych młodych badaczy. Celem programu jest wsparcie tych naukowców, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia, a już mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Laureaci otrzymują roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł. Program ma na celu wspieranie oraz zachęcanie młodych naukowców do dalszego rozwoju naukowego. 

Najsilniejsze dziedziny polskiej nauki

Każda edycja programu #START wyłania grono najbardziej obiecujących naukowców w Polsce, których prace stanowią znaczący wkład w rozwój nauki.

Dr Jakub Morze – naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK został wyłoniony spośród ponad 600 kandydatów przez panel ekspercki Fundacji. Tegoroczni laureaci programu stypendialnego #START reprezentują różne dyscypliny naukowe, jednak warto podkreślić, że najwięcej stypendiów, bo aż 30, przyznano w dziedzinie biologii, medycyny i nauk o Ziemi.

Dr Jakub Morze za osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk o zdrowiu otrzyma stypendium w wysokości 30 000 zł, które może przeznaczyć na kontynuację swoich badań naukowych.

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie