Żukowska uderza w Lisa. Fot. X/@tomaszlis_official, Salon24
Żukowska uderza w Lisa. Fot. X/@tomaszlis_official, Salon24

Żukowska bezwzględna dla Lisa. Fani dziennikarza oskarżają ją o bezduszność

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
Posłana Lewicy Anna Maria Żukowska nie szczędziła ostrych słów pod adresem Tomasza Lisa. Reakcja nastąpiła po serii proizraelskich wpisów dziennikarza. "Facet jest po 4 wylewach. Nie ma co go traktować serio" – napisała. Był to wystarczający "zapalnik" dla fanów byłego redaktora naczelnego "Newsweeka".

Tomasz Lis publikuje serię pro-izraelskich wpisów 

Na profilu X Tomasza Lisa pojawia się masa wpisów proizraelskich. Dziennikarz był mocno aktywny w sobotę, gdy na przedstawicieli Izraela na Eurowizji wylała się masa krytyki. Przekonywał on do głosowania na ich reprezentantkę, twierdząc, że to najlepszy wybór. Apelował o wsparcie dla Eden Golan.

Dziennikarz Marcin Łuniewski zauważył te wpisy i pokusił się o komentarz. "U Tomka Lisa na timelinie większy wysyp skrajnie nacjonalistycznych izraelskich treści niż u Ben Gewira i Smotricza razem wziętych" – napisał. 

Żukowska dolała oliwy do ognia 

Do wpisu Łuniewskiego odniosła się słynąca z ciętego języka posłanka Anna Maria Żukowska. "Facet jest po 4 wylewach. Wzięłabym na to poprawkę. Nie ma co go traktować serio" – napisała. 


Jej wpis wywołał oburzenie wśród fanów Lisa. "Szefowa klubu Lewicy uważa, że ludzi po wylewach (akurat Tomasz Lis miał udar) nie należy traktować poważnie" – czytamy w komentarzach. Żukowska odpowiedziała na to, pisząc, że owszem, ale tylko tych, którzy szerzą ksenofobię i nacjonalizm. "Staram się znaleźć usprawiedliwienie dla czegoś takiego" – wyjaśniła.

Lis reaguje na wpisy Żukowskiej 

Gdyby tego było mało, do wpisu Żukowskiej odniósł się również Tomasz Lis. "Madame Żukowska, współwłaścicielka polskiej Lewicy, napisała, że ponieważ jestem po 4 wylewach nie można mnie brać serio i krytykować. Otóż wylewu nie miałem nigdy (drobiazg), a kogo z nas dwojga należy brać poważnie a kogo nie, pozostawiam szanownej publiczności. PS. Lewicy zaś gratuluję twarzy i kandydatki w wyborach" – napisał. 

W kolejnym z wpisów Lis podważył sens obecności Żukowskiej w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. "Rozumiem, że w jej wydaniu te ostatnie nie obejmują prawa do choroby, udaru, udarów i przeżycia ich gdy nie jest się zwolennikiem lewicy, a jak się je przeżyje, to do funkcjonowania w życiu publicznym. O takiej odmianie lewicy jeszcze nie słyszałem" – stwierdził dziennikarz. 

MP

Żukowska uderza w Lisa. Fot. X/@tomaszlis_official, Salon24

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka