PAP/EPA
PAP/EPA

Usyk niekwestionowanym mistrzem świata w boksie. Zamroczony Fury bez szans

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Ukraiński bokser Ołeksandr Usyk pokonał na gali w Rijadzie niejednogłośnie na punkty Brytyjczyka Tysona Fury'ego i został pierwszym od 24 lat niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. To znaczy, że zdobył on wszystkie 5 pasów w tej kategorii wagowej wszystkich największych federacji pięściarskich.

Fury vs Usyk. Walka o 5 pasów w wadze ciężkiej

Stawką pojedynku były pasy mistrzowskie pięciu federacji. Usyk do pasów federacji WBA, WBO, IBF oraz IBO, dodał brakujący WBC, który posiadał Fury.

Pojedynek lepiej zaczął Usyk, ale później długo lepiej prezentował się Fury. Ukrainiec inicjatywę ponownie przejął w ósmej rundzie, w której Brytyjczyk zaczął krwawić z nosa.

W dziewiątym starciu Usyk blisko był zakończenia walki przed czasem. Fury był liczony, a chwilę później wybrzmiał gong kończący rundę.Nagrania z potężnej kombinacji ciosów trafiły na media społecznościowe:


Usyk do końca pozostawał aktywniejszy, jednak nie wszyscy sędziowie widzieli go lepszym od rywala. Dwóch punktowało 115:112 i 114:113 na korzyść Ukraińca, a jeden uznał, że 114:113 wygrał Fury.


Fury doznał pierwszej porażki na ringu

Blisko 36-letni Fury doznał pierwszej porażki na zawodowym ringu, po 34 zwycięstwach i jednym remisie. Rok starszy Usyk ma na koncie 22 wygrane w 22 walkach.

Kontrakt na walkę zawierał klauzulę automatycznego rewanżu. Wszystko wskazuje na to, że Usyk i Fury ponownie zmierzą się jesienią.

Poprzednim niekwestionowanym mistrzem w królewskiej kategorii był Brytyjczyk Lennox Lewis, którego panowanie zakończyło się w kwietniu 2000 roku.

MB

Fot. Walka wieczoru Fury vs Usyk. Źródło: PAP/EPA

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport