fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka

"Kierwiński jest pozamiatany". Były minister ma stracić kolejną funkcję

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Donald Tusk chce pozbawić Marcina Kierwińskiego kolejnej funkcji, szefa warszawskiej PO. Premier szykuje na to miejsce Aleksandrę Gajewską – twierdzi w poniedziałkowym wydaniu "Wprost".

Kierwiński podpadł Tuskowi

Redakcja informuje, że Marcin Kierwiński już niebawem może stracić wszystkie partyjne wpływy. Po tym jak przestał być szefem MSWiA, zdaniem rozmówców "Wprost", przestanie pełnić funkcję sekretarza generalnego i szefa warszawskiej Platformy.

Według informatora "Wprost", premier nie tylko uważał, że pozycja Kierwińskiego za bardzo urosła w partii, ale również, że nie radzi sobie na funkcji szefa MSWiA.

"Kierwiński jest pozamiatany. Człowieka już nie ma w polskiej polityce" – twierdzi rozmówca tygodnika i dodaje, że start byłego szefa MSWiA do europarlamentu został wymuszony przez premiera.

Marcina Kierwińskiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zastąpił Tomasz Siemoniak.


Kim jest Aleksandra Gajewska

Aleksandra Gajewska w rządzie pełni funkcję wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Podczas ostatniej kampanii samorządowej była rzeczniczką prasową Rafała Trzaskowskiego. Wcześniej była wiceprzewodniczącą Rady m.st. Warszawy. O nowej wiceministrze rodziny głośno było też miesiąc temu, kiedy pojawiła się na obradach Sejmu z 4-letnim synem.


W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedzialna za tematy związane z integracją społeczną, polityką demograficzną oraz polityką rodzinną. Podlegają jej m.in. sprawy związane ze świadczeniami rodzinnymi i wychowawczymi. Koordynuje zadania związane z przeciwdziałaniem przemocy domowej. Przygotowuje rozwiązania w obszarze polityki demograficznej. Współpracuje w sprawach związanych z równym traktowaniem oraz przeciwdziałaniem dyskryminacji. Podlegają jej Departament Polityki Rodzinnej (DPR), Departament Integracji Społecznej (DIS), Departament Polityki Demograficznej (DPD).

ja

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka