Do Niemczech na szparagi? Niekoniecznie. Fot. Pixabay
Do Niemczech na szparagi? Niekoniecznie. Fot. Pixabay

Zarobki 15 tys. zł na rękę, a to jeszcze nie sufit. Gigant szuka pracowników w Polsce

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Do Niemiec na szparagi? Niekoniecznie. Można pojechać też do fabryki Mercedesa za Odrą i zarobić 15 tysięcy złotych netto miesięcznie. A do tego dostać premię i zakwaterowanie. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla poszukujących pracy za nie tak daleką granicą – to nie jest górna granica stawek.

Mercedes-Benz Group AG z atrakcyjną ofertą pracy

Niemiecką ofertę dla polskich pracowników jako pierwszy opisał „Fakt”. Tabloid opisał ofertę, jaką opublikował w Internecie koncern motoryzacyjny Mercedes-Benz Group AG.

Jak brzmi oferta pracy niemieckiego giganta motoryzacji? W największym skrócie – zachęcająco.


Mercedes szuka ludzi do pracy. Duże zarobki

„Poszukujemy mechaników pojazdów dostawczych. Praca w Niemczech, okolice Frankfurtu nad Menem. Wynagrodzenie od ok. 3300-3400 euro miesięcznie netto. Do tego zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy i premia roczna w wysokości 1000 euro” - brzmi oferta pracy Mercedesa.

Warto zwrócić uwagę, że w innych ogłoszeniach stawki wahają się od 3 do 3,5 tys. euro. Po przeliczeniu na złotówki to od 12,8 do 14,9 tys. złotych. Bardzo często pracodawca oferuje potencjalnym pracownikom także zakwaterowanie na swój koszt i kusi premiami.


Ile można zarobić w fabryce Mercedesa

Początkujący pracownik po przeszkoleniu w Mercedesie otrzymuje ok. 3700 euro brutto, pracownik ds. planowania produkcji - ok. 5800 euro, kontroler produkcji - 6200 euro, a inżynier - ok. 7000 euro. 

Odnotujmy, że w polskich mediach znów coraz głośniej o ofertach pracy u naszego zachodniego sąsiada.

KO

Źródło zdjęcia: Do Niemczech na szparagi? Niekoniecznie. Fot. Pixabay

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka