Duża sieć handlowa zamyka sklepy w Polsce. Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Duża sieć handlowa zamyka sklepy w Polsce. Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Zwolnienia to modny trend w tym sezonie. Duża sieć handlowa zamyka sklepy

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 61
Nie ma tygodnia, żebyśmy nie dowiadywali się o grupowych zwolnieniach w Polsce. W bardzo różnych branżach. Właśnie się okazuje, że francuska sieć E.Leclerc likwiduje w naszym kraju dwa sklepy. W obu stracą pracę wszyscy pracownicy. Wygląda na to, że zwolnienia grupowe to modny trend w tym sezonie politycznym.

E.Leclerc zamyka w Polsce dwa sklepy

Branżowy portal dla handlu informuje, że E.Leclerc zamyka w Polsce dwa sklepy.

Francuska sieć działa na polskim rynku od 1995 roku – weszła do naszego kraju na fali transformacyjnych zmian, gdy zachodnie sieci handlowe i spożywcze skorzystały na bardzo słabej konkurencji ze strony rodzimych podmiotów. E.Leclerc ma dziś w Polsce 40 sklepów i zatrudnia około 5 tys. pracowników. Poza tym francuska sieć prowadzi w Polsce 17 sklepów internetowych oraz 24 stacje paliw.

Ale najwyraźniej stopniowo ogranicza działalność. Niedawno zamknęła hipermarkety w Stalowej Woli (woj.podkarpackie) i Śremie (woj. wielkopolskie).


E.Leclerc zamknie hipermarkety w Kędzierzynie-Koźlu i Malborku 

Okazuje się, że do końca czerwca E.Leclerc zamknie placówki handlowe w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) i Malborku (woj. pomorskie). Cała załoga zostanie zwolniona - część pracowników już otrzymała wypowiedzenia. 

– Sklep E.Leclerc w Kędzierzynie-Koźlu zakończy swoją działalność pod koniec czerwca tego roku. Od początku maja kontynuujemy wyprzedaże, aby umożliwić naszym klientom skorzystanie z atrakcyjnych ofert – poinformowała w rozmowie z portalem lokalna24.pl Barbara Warabida-Justyńska, wiceprezes marketu E.Leclerc w Kędzierzynie-Koźlu. 

Powód likwidacji sklepu? „Niekorzystne warunki czynszowe”. 

– Pomimo podejmowanych wysiłków, nie byliśmy w stanie osiągnąć porozumienia z właścicielem nieruchomości. Wszyscy pracownicy sklepu zostali objęci programem odpraw, który jest w trakcie opracowania. Doceniamy ich zaangażowanie i wkład w rozwój naszego sklepu – powiedziała Warabida-Justyńska. 

W Kędzierzynie-Koźlu 50 pracowników sklepu E.Leclerc otrzymało już wypowiedzenia.

W Malborku E.Leclerc zgłosił już zwolnienia grupowe do urzędu pracy.


Zwolnienia to modny trend w tym sezonie

Zwolnienia to modny trend w tym sezonie. W najróżniejszych branżach. Niedawno pisaliśmy, że Wirtualna Polska planuje zwolnić nawet 120 pracowników. Jak wytłumaczono w mailu przesłanym pracownikom, decyzja została podjęta w związku z brakiem realizacji budżetu. Zysk Wirtualna Polska Holding w pierwszym kwartale był niższy od zakładanego.

Zamknięty też zostanie kolejny wielki zakład produkcyjny na zachodzie Polski – pracę może stracić nawet 400 osób. Media donoszą, że decyzją zarządu Walcownia Rur Andrzej zostanie zlikwidowana. Powód? Wymienia się spadek opłacalności produkcji. Lokalne media donoszą, że to jedna z firm-żywicielek dla mieszkańców tej gminy.

KW

Źródło zdjęcia: Duża sieć handlowa zamyka sklepy w Polsce. Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka