PKO BP będzie przyjmował wnioski o wakacje kredytowe od 27 maja. Fot. Pixabay/Canva
PKO BP będzie przyjmował wnioski o wakacje kredytowe od 27 maja. Fot. Pixabay/Canva

Olbrzymi polski bank przekazał ważny komunikat. Klienci muszą pamiętać o tym terminie

Redakcja Redakcja Kredyty Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Klienci PKO BP, którzy spłacają kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną w złotych, będą mogli złożyć wniosek o wakacje kredytowe na 2024 r. od 27 maja - poinformował bank w czwartkowym komunikacie. Wniosek będzie można złożyć w serwisie transakcyjnym iPKO, listownie oraz w oddziale banku.

PKO BP będzie przyjmował wnioski o wakacje kredytowe od 27 maja

PKO Bank Polski umożliwia klientom składanie wniosków o rządowe wakacje kredytowe na 2024 rok już od 27 maja. Rozwiązanie dostępne jest dla klientów, którzy zaciągnęli kredyt w złotych przed 1 lipca 2022 roku. Zawieszenie spłaty kredytu będzie możliwe na 4 miesiące: na 2 w okresie od czerwca do sierpnia i na kolejne 2 - od września do grudnia. Wnioski można składać w serwisie transakcyjnym iPKO, listem oraz w oddziale - poinformował bank.

PKO BP przekazał ponadto, że klienci, którzy skorzystają z wakacji kredytowych, nie muszą podpisywać aneksu, a w czasie zawieszenia spłaty bank nie nalicza odsetek. Przypomniano, że wakacje kredytowe wydłużają okres kredytowania o tyle miesięcy, na ile klient zawiesił spłatę kredytu.


PKO BP: Polacy chętnie korzystają z wakacji kredytowych

PKO BP dodał, że wsparcie w postaci wakacji kredytowych na 2024 r jest kontynuacją rozwiązania wprowadzonego w 2022 r. W latach 2022-2023 kredytobiorcy mogli zawiesić łącznie 8 rat. W pierwszym roku od wprowadzenia wakacji kredytowych, z tej formy wsparcia w PKO Banku Polskim skorzystało ok. 54 proc. klientów. Z rozwiązania na maksymalną liczbę 8 miesięcy skorzystało ok. 35 proc. klientów uprawnionych.

Na początku maja PKO BP poinformował, że wejście w życie nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców, czyli tzw. wakacji kredytowych obciąży wyniki grupy w drugim kwartale br. oraz w całym 2024 roku kwotą około 489 mln złotych.


Wakacje kredytowe 2024 - na jakich zasadach w PKO BP?

Zgodnie z nowymi przepisami klienci PKO BP będą mieli możliwość zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego udzielonego do dnia 1 lipca 2022 r. w walucie polskiej w wymiarze dwóch miesięcy od dnia 1 czerwca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r. oraz w wymiarze dwóch miesięcy od dnia 1 września 2024 r. do dnia 31 grudnia 2024 r.

Grupa Kapitałowa Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółki Akcyjnej należy do największych grup finansowych w Polsce i Europie Środkowo–Wschodniej. Podmiotem dominującym w grupie jest PKO BP.

Na koniec 2024 roku suma aktywów Grupy Kapitałowej Banku osiągnęła wartość 497 mld zł. Zysk netto Grupy PKO BP w pierwszym kwartale 2024 r. wyniósł 2 mld zł. Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji banku.

KW

Źródło zdjęcia: PKO BP będzie przyjmował wnioski o wakacje kredytowe od 27 maja. Fot. Pixabay/Canva

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka