Pożar złomowiska w woj. lubuskim. Fot. Facebook/Fotografia Ratownicza Powiatu Żagańskiego
Pożar złomowiska w woj. lubuskim. Fot. Facebook/Fotografia Ratownicza Powiatu Żagańskiego

Ogromny pożar złomowiska. Strażaków czeka długa akcja gaśnicza

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
W sobotę płonie składowisko samochodów w miejscowości Tomaszowo koło Żagania (Lubuskie). Na miejscu z pożarem walczy 30 strażackich zastępów. Akcja strażaków potrwa jeszcze długie godziny.

Pożar złomowiska w woj. lubuskim 

Pożar wybuchł nocą z piątku na sobotę. – Pali się złomowisko odpadów metalowych o wielkości około hektara. Ogniem objęta jest powierzchnia około pięciu arów – powiedział st. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. W rozmowie z Onetem doprecyzował, że choć pożar nie został jeszcze opanowany, to ogień jest pod kontrolą. 

Pożar jest określony jako trudny.


Masa strażaków walczy z pożarem 

Z pożarem walczy 30 strażackich zastępów, to około 100 strażaków. Dojechał również pluton z woj. dolnośląskiego. Na miejscu akcją dowodzi zastępca komendanta lubuskiej straży pożarnej.

"Na miejsce przyjechały kolejne siły i środki z całego województwa lubuskiego w postaci ciężkich samochodów ratowniczo - gaśniczych (m.in JRG Międzyrzecz), cysterny z JRG2 Zielona Góra i JRG Bolesławiec a także SGRChem (grupa ratownictwa chemicznego) z JRG2 Gorzów Wielkopolski. Na miejscu akcji pracują też strażacy z WSP Dobre n/Kwisą, obecne są także zastępy z KP PSP w Żaganiu oraz KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim" – relacjonuje na Facebooku profil "Fotografia Ratownicza Powiatu Żagańskiego".

 

Pożar został opanowany 

W najświeższej aktualizacji przekazał, że "pożar został opanowany, a teraz trwa dogaszanie oraz prace rozbiórkowe".

Walka z pożarem zajmie wiele godzin. Strażacy muszą rozbierać palące się złomowisko i przelewać je środkiem gaśniczym. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona. Dokładne okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja. 

MP

Pożar złomowiska w woj. lubuskim. Fot. Facebook/Fotografia Ratownicza Powiatu Żagańskiego

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj33 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości