Atak na kolumnę prezydencką. Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Atak na kolumnę prezydencką. Fot. PAP/Marian Zubrzycki

Niebezpieczny atak na kolumnę prezydencką. Mogło dojść do tragedii

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
Jak informuje RMF FM, policja zatrzymała mężczyznę, który rzucił petardą w stronę przejeżdżającej kolumny prezydenta Andrzeja Dudy. Sprawca trzeźwieje na komendzie.

Petarda rzucona w stronę prezydenta Dudy 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Krzewata (woj. Wielkopolskie). Tuz przed godziną 21 w stronę przejeżdżającej kolumny prezydenta ktoś rzucił petardę. 

"Wybuch, jak usłyszał nieoficjalnie dziennikarz RMF FM, był wyraźnie odczuwalny w przejeżdżających samochodach. Kolumna natychmiast oddaliła się w stronę Warszawy. Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa poinformowali o incydencie miejscową policję, która po chwili zatrzymała sprawcę" – podaje rozgłośnia. 


Sprawca trzeźwieje na komendzie 

Sprawcą okazał się 39-letni mężczyzna, który w trakcie zatrzymania był kompletnie pijany. RMF FM podaje, że tłumaczył się on, iż petardą "chciał wystraszyć ptaki". Rzecznik SOP płk Bogusław Piórkowski podał rozgłośni, że wybuch nie spowodował żadnych szkód. Sprawca zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu.

Prezydent Andrzej Duda przebywał w poniedziałek w woj. wielkopolskim. Spotkał się tam m.in. z mieszkańcami Turka, gdzie wziął udział w Dniu Samorządu Terytorialnego oraz Przedcza. 

MP

Atak na kolumnę prezydencką. Fot. PAP/Marian Zubrzycki

Czyta dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj108 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka