na zdjęciu: Grzegorz Braun. fot. Sejm RP from Polska - LB1_1589, CC BY 2.0
na zdjęciu: Grzegorz Braun. fot. Sejm RP from Polska - LB1_1589, CC BY 2.0

Grzegorz Braun zobaczył flagę Ukrainy. Od razu wiedział, co musi z nią zrobić

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 135
Grzegorz Braun zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym można zobaczyć, jak wyciąga flagę Ukrainy z kopca Kościuszki w Krakowie. Zdaniem posła Konfederacji należało ją usunąć, ponieważ znajdowała się w niewłaściwym miejscu. "Jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie" - napisał.

Grzegorz Braun usunął flagę Ukrainy z kopca Kościuszki

Na nagraniu opublikowanym na platformie X widać, jak Grzegorz Braun w trakcie ulewnej, deszczowej pogody usuwa z kopca Kościuszki w Krakowie flagę Ukrainy. Polityk Konfederacji pokusił się także o podpis do nagrania.

"Flagę Ukrainy, która znajdowała się w niewłaściwym miejscu, jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie". Nie zabrakło też hasztagów jak "Stop Ukrainizacji Polski" czy "Żeby Polska była Polską".


Odkąd Rosja napadła na Ukrainę, Grzegorz Braun konsekwentnie zwraca uwagę opinii publicznej na to, że ukraińskie barwy narodowe nie powinny być umieszczane w miejscach ważnych dla Polaków. Wcześniej było tak w Sejmie, teraz padło na Kraków.

Komitet Kopca Kościuszki uznał żółto-niebieską flagę Ukrainy za "symboliczny wyraz oczywistej solidarności Polaków z Ukraińcami". Flaga wisiała tam od 4 kwietnia 2022 roku.


Intensywna kampania wyborcza Grzegorza Brauna 

Lokalizacja manifestu nie jest przypadkowa. Kraków to najważniejszy punkt kampanii wyborczej Brauna, który jest kandydatem na europosła z ramienia Konfederacji. W najbliższych wyborach wystartuje z nr 2 w okręgu nr 10. Już we wtorek polityk weźmie udział spotkaniu z wyborcami na Rynku Głównym w Krakowie. 

Od kilku tygodni polityk jest bardzo aktywny w Małopolsce i woj. świętokrzyskim, a w trakcie spotkań z mieszkańcami rozdaje autografy na gaśnicach, co jest oczywistym nawiązaniem do jego innego "happeningu", gdy właśnie gaśnicą zaczął gasić świece chanukowe i opryskiwać obecnych tam ludzi.

na zdjęciu: Grzegorz Braun. fot. Sejm RP from Polska - LB1_1589, CC BY 2.0

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj135 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka