Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com

Aktywiści LGBT się pokłócili. Nie wiedzą, którą Paradę Równości wybrać

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
W tym roku w Warszawie odbędą się trzy odrębne Parady Równości. Wszystko dlatego, że organizatorzy poprzednich parad się pokłócili - donosi portal ewarszawa.pl. Osoby, które chciałyby wziąć udział w marszu, są skonsternowane i nie wiedzą, co robić. Rafał Trzaskowski wybrał już jedną imprezę, na której zagości.

Trzy różne Parady Równości w czerwcu w Warszawie

Dotychczas w Warszawie główny marsz społeczności LGBT odbywał się regularnie raz do roku. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach wydarzenie to mogło się poszczycić sporą frekwencją.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

W tym roku sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Wszystko dlatego, że już od stycznia zaczęło iskrzyć między współorganizatorami dawnego wydarzenia. Obecnie wiadomo, że w czerwcu odbędą się aż trzy różne manifestacje na rzecz równych praw osób reprezentujących mniejszości seksualne.

"Fundacja Wolontariat Równości, dotychczasowa organizatorka, zmieniła prezesa, co wywołało spory i podziały" - czytamy na portalu ewarszawa.pl. To właśnie ta zmiana personalna miała wywołać gigantyczną awanturę.

W efekcie rozłamu przez Warszawę przejdą aż trzy różne marsze:

  • 8 czerwca - Kolektyw Prawa Równości, organizujący wydarzenie bez wsparcia finansowego, chcący skupić się na postulatach dotyczących praw osób LGBT+.
  • 15 czerwca - Fundacja Wolontariat Równości, z patronatem Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, organizująca do tej pory paradę.
  • 22 czerwca - Grupa wolontariuszy związana z wcześniejszymi edycjami, organizująca paradę pod hasłem "Jesteśmy rodziną". 


Trzy marsze LGBT w Warszawie. Co zrobi Trzaskowski?

Opisywana przez nas sytuacja jest z pewnością kłopotliwa dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który od lat popiera wszystkie tego typu przedsięwzięcia. Już od kilku tygodni w sieci pojawiały się spekulacje dotyczące postawy gospodarza miasta. Media zauważyły, że Trzaskowski objął swoim patronatem tylko jedno wydarzenie.

"Z racji patronatu prezydent Trzaskowski pojawi się prawdopodobnie na Paradzie 15 czerwca" - donosi lokalny serwis internetowy ewarszawa.pl.

MB

Fot. Środowisko LGBT na marszu, zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj32 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo