Zwolnienia grupowe w Radomiu. Fot. Canva/zdjęcie ilustracyjne
Zwolnienia grupowe w Radomiu. Fot. Canva/zdjęcie ilustracyjne

Chiny niszczą polski biznes. W Radomiu i okolicy pracę straci blisko 400 osób

Redakcja Redakcja Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Łącznie 390 osób zostanie zwolnionych z pracy. Zwolnienia grupowe odbędą się w zakładach odzieżowych i metalurgicznych w Radomiu oraz w hucie szkła w Makowie. Firmy przegrywają rywalizację z tańszymi produktami z Chin.

Problemy polskich zakładów w Radomiu

Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o., która działała na ul. Tarnobrzeskiej i zajmowała się produkcją części metodą komponentów spiekanych dokonała zwolnień grupowych. Pracę straciły 33 osoby. Informację te potwierdziła w rozmowie z Radiem Plus Barbara Bednarz, rzecznik prasowa Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. 

Problemy ma również Firma odzieżowa B&M Clothing Company, która planuje zwolnić 123 osoby. Powodem zwolnień ma być tańsza chińska konkurencja. "Radomskie przedsiębiorstwo dopadł kryzys związany z zalewaniem rynku przez tanią produkcję z Chin, co doprowadziło B&M do upadłości" – pisze radomska "Gazeta Wyborcza". Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją odzieży i działa przy ul. Polskiego Czerwonego Krzyża. 


Łącznie pracę straci 390 osób

Zwolnienia dotkną również pracowników TOHO Poland - polski oddział japońskiej firmy specjalizującej się w produkcji metalowych oraz plastikowych części łożysk. Tam pracę stracić ma 115 osób. – Z informacji otrzymanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu wynika, że zapowiadane zwolnienia firma zamierza zrealizować w ciągu 24 miesięcy – mówi Bednarz. 

W komunikacie firmy, cytowanym przez echodnia.eu możemy wyczytać, że zwolnienia spowodowane są "narastającą od kilku lat niesprzyjającą sytuacją makroekonomiczną, w szczególności wzrostem cen energii i surowców oraz wynikającym z niego spadkiem zamówień w połączeniu ze wzrostem kosztów operacyjnych". 

Z kolei 119 osób straci pracę w firmie Solbika Sp. z o.o. To przedsiębiorca, działający na terenie Makowa w gminie Skaryszew. Zajmuje się produkcją wyrobów szklanych.

– W maju PUP w Radomiu odnotował spadek bezrobocia o 269 osób. W Radomiu bezrobocie zmniejszyło się o 144, a w powiecie radomskim o 125 osób – mówiła na antenie Radia Plus rzecznika PUP. 

MP

Zwolnienia grupowe w Radomiu. Fot. Canva/zdjęcie ilustracyjne

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj43 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo