Wielkie osłabienie polskiej reprezentacji. Lewandowski oficjalnie wypada z gry

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024 w niedzielę z Holandią. Biało-Czerwoni będą musieli poradzić sobie bez swojego kapitana, który w poniedziałek doznał kontuzji podczas starcia towarzyskiego z Turcją.

Urazy tuż przed Euro 2024 w polskiej kadrze

Napastnik FC Barcelony przeszedł dziś badania. Nie tylko on, bo również kontuzjowani Paweł Dawidowicz i Karol Świderski, strzelec gola przeciwko Turcji. Ten ostatni atakujący doznał skręcenia stawu skokowego, gdy cieszył się ze zdobytej bramki na 1:0 na PGE Narodowym. 

- U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii - podał lekarz kadry Jacek Jaroszewski. 

- Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni - ocenił Jaroszewski. 


Lewandowski nie zagra przeciwko Holandii

Oznacza to, że w pierwszym meczu zagramy na pewno bez Lewandowskiego, a też prawdopodobnie bez Świderskiego i Dawidowicza. Z Holandią start w niedzielę o g. 15.  


Fot. Robert Lewandowski/PAP

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj42 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport