Niespokojnie przed meczem Polska-Holandia. Strzały w strefie kibica

Redakcja Redakcja Euro 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Strefa kibica w Hamburgu została zamknięta z powodu strzelaniny. W sieci opublikowano nagrania, na których widać reakcję policjantów, mających broń.

Atak przed meczem Polski z Holandią 

Korespondenci TVP Sport na 1,5 h przed meczem grupowym Euro 2024 Polski z Holandią przekazali, że niemieckie służby zamknęły strefę kibica w Hamburgu z powodu strzelaniny. Informację potwierdzają największe agencje na świecie, w tym BBC oraz ESPN. 

Na tym nagraniu słychać strzały. 

 


Komunikat policji w Hamburgu

Sprawca ataku został postrzelony przez niemiecką policję. "Trwa obecnie duża operacja policyjna. Według wstępnych ustaleń, osoba groziła funkcjonariuszom policji kilofem i urządzeniem zapalającym. Następnie policja użyła broni palnej. Napastnik został ranny i obecnie jest leczony" - brzmi komunikat policji w Hamburgu, który cytuje ESPN. 

Do zamieszek doszło ok. godziny 12.30. Napastnik zaatakował policjanta. Nie wiadomo, czy do strefy kibica w Hamburgu przybył jako kibic czy terrorysta z bombą, bo panuje chaos informacyjny. Jedni świadkowie mówią o użyciu przez niego siekiery, inni o kilofie. Hamburg jest obstawiony znacznymi siłami policyjnymi wokół stadionu miejscowego HSV i w strefach kibica.

 

Fot. X/@The Outpost

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj34 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport