Zarabiali na sfingowanych zgonach. Gwiazda Kultu z więzienia może długo nie wyjść

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Ujawniono nowe informacje w sprawie muzyka zespołu Kult, Piotra M. Gitarzystę, którego w lutym oskarżono o zebranie ponad miliona złotych przez wyłudzanie odszkodowań, czekają kolejne miesiące aresztu.

Gitarzysta Kultu wyłudzał odszkodowania za sfingowane zgony w USA

W lutym media obiegła informacja o problemach Piotra M., gitarzysty znanego z występów w zespole Kult. 64-letni rockman i jego rodzina zostali zatrzymani przez policję pod zarzutem wyłudzenia ponad miliona złotych. Muzyk wraz ze swoją partnerką i jej synem mieli przedstawiać w firmach ubezpieczeniowych akty zgonu wystawione na fałszywe dokumenty oraz pobierać pieniądze z tytułu polisy na życie. Proceder trwał przynajmniej od 3 lat, a "ofiary" dla niepoznaki "ginęły" na terenie Stanów Zjednoczonych. Dokładna liczba "zmarłych" nie jest znana...

"Podejrzani, na podstawie podrobionych dokumentów, wyłudzili akt zgonu, który z kolei przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych, a te na jego podstawie wypłaciły łącznie ponad 1 mln zł odszkodowania z tytułu zawartych polis na życie" - donosiła w lutym prokuratura.

Muzycy grupy Kult zapewnili, że nie mieli świadomości o przestępczym procederze swojego kolegi, a sam Piotr M. za pośrednictwem social mediów przekazał oświadczenie, w którym przeprosił fanów i resztę zespołu. "Pragnę oświadczyć, że całkowitą i pełną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte ponoszę ja sam. Zaznaczam jednocześnie, że moi koledzy z grupy Kult nie mieli na ten temat żadnej wiedzy do dzisiaj. Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem" - przeczytać mogliśmy na facebookowej stronie Kultu.

Nowe informacje ws. muzyka Kultu. Sąd przedłużył areszt

Dziennikarze dotarli niedawno do nowych informacji w sprawie. Onet skontaktował się z rzecznikiem prokuratury Piotrem A. Skibą, który ujawnił, że Piotr M. spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie. Gdy sprawa trafi w końcu do sądu, jemu oraz członkom jego rodziny biorącym udział w procederze, grozić może aż 10 lat więzienia.

– Sąd przedłużył podejrzanym areszty o kolejne trzy miesiące. W toku postępowania ujawniono szereg kolejnych czynów dotyczących wyłudzeń i fałszerstw dokumentów, których sprawczynią jest m.in. Marta H-Z, i które są przedmiotem badania przez prokuraturę. Trwają przesłuchania świadków i gromadzenie dokumentacji. Na tym etapie to wszystko, co możemy w tej sprawie podać do publicznej wiadomości – przekazał dziennikarzom rzecznik prokuratury.

Salonik

Na zdjęciu gitarzysta Kultu Piotr M. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura