fot. Instagram/Maciej Kurzajewski
fot. Instagram/Maciej Kurzajewski

Maciej Kurzajewski po 30 latach odchodzi z TVP. Nowa praca już na niego czeka

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
To definitywny koniec. Maciej Kurzajewski poinformował w swoich mediach społecznościowych, że opuszcza TVP. Choć zniknął z "Pytania na Śniadanie", to wciąż prowadził i komentował najważniejsze wydarzenia sportowe, ostatnio Euro 2024. Okazuje się, że fani prezentera znów go zobaczą - w konkurencyjnej stacji.

Kurzajewski rozstaje się z TVP

Maciej Kurzajewski, jak wielu innych prezenterów, padł ofiarą czystki w “Pytaniu na śniadanie”. Ponieważ był jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osób w redakcji sportowej TVP, to jeszcze tam mogliśmy go oglądać przez kilka miesięcy. W czasie Euro 2024 był prowadzącym studio przed- i pomeczowe. We wtorek 2 lipca żegnał się z widzami i dziękował za wspólne spędzony czas, jednocześnie zapraszając do oglądania Igrzysk Olimpijskich na TVP. Jak się okazuje, już bez niego.

Informacje o rozstaniu z TVP oficjalnie podał sam Maciej Kurzajewski na Instagramie. Tam w obszernym wpisie wyjaśnił swoje odczucia w związku z sytuacją. "Jeszcze we wtorek, dziękując w studiu Widzom Telewizji Polskiej za wspólnie spędzone chwile podczas meczów piłkarskich Mistrzostw Europy 2024, zapraszałem do olimpijskiego studia TVP Sport. (…) Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci" - napisał.

W dalszej części wpisu Kurzajewski podziękował zarówno pracownikom TVP, jak i widzom, dzięki którym zdobył 5 Telekamer, w tym Złotą. Imiennie podziękował Włodzimierzowi Szaranowiczowi, którego określił "Mentorem",  "który zawsze mnie wspierał i dodawał odwagi w sięganiu po niemożliwe". Natomiast wśród sportowców wymienił Adama Małysza, którego nazwał "Mistrzem". Dziennikarz wspominał także programy rozrywkowe i śniadaniowe, które prowadził. "Każde z tych doświadczeń ukształtowało mnie nie tylko jako dziennikarza, ale także jako człowieka" - podkreślił.


Maciej Kurzajewski przechodzi do Polsatu

Pod wpisem dziennikarza sportowego pojawiło się wiele słów wsparcia i życzeń powodzenia. Komentarze zamieścili zarówno prezenterzy, jak i sportowcy, nazywając go pieszczotliwie "Maciusiem", m.in. Marzena Rogalska, Monika Pyrek, Sylwia Dekiert, Mateusz Borek, Sofia Ennaoui.

"Choć czas płynie nieubłaganie, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do sportu pozostają niezmienne. Jestem wdzięczny za każdy dzień spędzony na antenie i z nadzieją patrzę w przyszłość, licząc na kolejne lata pełne inspirujących wyzwań. Dziękuję, że jesteście ze mną i zapraszam do dalszej wspólnej podróży w świecie mediów i sportu. Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota" - zakończył swój wpis Kurzajewski.

Okazuje się bowiem, że Macieja Kurzajewskiego, podobnie jak jego ukochaną, Kasię Cichopek, zobaczymy wkrótce w telewizji Polsat. Cichopek otrzymała swój własny program, a razem z Kurzajewskim mają poprowadzić nową śniadaniówkę stacji - "Halo, tu Polsat". Program będą też prowadzić duety: Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna, oraz Maciej Rock i Agnieszka Hyży.  Start planowany jest w piątek 30 sierpnia br.


Kariera Macieja Kurzajewskiego w TVP

Maciej Kurzajewski do Telewizji Polskiej trafił w 1993 roku, gdy rozpoczął staż w telewizji pod opieką Włodzimierza Szaranowicza, po tym jak wygrał konkurs dla dziennikarzy redakcji sportowej. Oprócz wiadomości sportowych prowadził największe sportowe imprezy takie jak Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, a także zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich i wiele innych.

Z czasem dziennikarz sportowy zaczął się spełniać także jako prowadzący programy. Był jednym z gospodarzy m.in. teleturnieju “Giganci historii”, programu “Kocham Cię Polsko!”. Pracował też przy porannym cyklu "Kawa czy herbata?", magazynie “Świat się kręci” oraz wieczornym show “Gwiazdy tańczą na lodzie”, a następnie też przy programach “Czar par”, “The Wall. Wygraj marzenia”, oraz “Moja klasa – Back to School”. Prowadził też sylwestrowe koncerty Dwójki. Pod koniec kariery w TVP trafił do śniadaniówki “Pytanie na śniadanie”, gdzie tworzył parę prowadzących wraz ze swoją partnerką życiową Katarzyną Cichopek.

ja

Zdjęcie, fot. Instagram/Maciej Kurzajewski

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura