Wałęsa dołączy do Obywateli RP. Z Frasyniukiem zablokują miesięcznicę

Lech Wałęsa. Fot. PAP/Adam Warżawa
Lech Wałęsa. Fot. PAP/Adam Warżawa

Kolejne głośne nazwisko zamierza protestować podczas miesięcznic smoleńskich. Lech Wałęsa zapowiedział, że dołączy do Władysława Frasyniuka 10 lipca i będzie obecny podczas kontrmanifestacji Obywateli RP.

"To się dzieje teraz! My, Naród razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca 2017 nie może Was zabraknąć" - poinformował na Facebooku profil "My, Naród", który wspiera Lecha Wałęsę. Były prezydent potwierdził obecność na najbliższej kontrmanifestacji smoleńskiej. "Potwierdzam swoją obecność" - napisał.

Obywatele RP ponownie zablokują trasę przemarszu zwolenników PiS z archikatedry św. Jana Chrzciciela aż pod Pałac Prezydencki. 10 czerwca policja przenosiła protestujących z ulicy - w tym m.in. Władysława Frasyniuka. Była legenda "Solidarności" nie reagowała na polecenia funkcjonariuszy, którzy pytali o imię i nazwisko. Doszło do szarpaniny Frasyniuka z policją.

Zarzuty za blokowanie miesięcznicy smoleńskiej usłyszeli działacze KOD i Obywateli RP. - Nie bardzo wiedzą, co wymyślać - tłumaczył po przesłuchaniu w prokuraturze Wojciech Kinasiewicz, któremu postawiono zarzut "opóźniania wydarzenia cyklicznego".

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj172 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka