Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
84 obserwujących 4721 notek 10727832 odsłony
Salon24 news, 10 września 2017 r.

Poseł Nowoczesnej do Kownackiego: "Pracował pan na rzecz rosyjskich służb"

4003 149 0 A A A
Poseł Nowoczesnej, Piotr Misiło. Fot. PAP
Poseł Nowoczesnej, Piotr Misiło. Fot. PAP

Piotr Misiło w programie "Woronicza 17" oskarżył Bartosza Kownackiego o pracę na rzecz obcego wywiadu. Dyskusja przerodziła się w awanturę, a wiceminister obrony narodowej zapowiedział skierowanie sprawy do sądu.

- Są takie pogłoski, że Pan współpracował z obcymi służbami - rzucił w TVP INFO na wizji poseł Nowoczesnej. - Słucham? Może pan jaśniej - dopytywał Bartosz Kownacki. - Tak, są podejrzenia, że wspierał pan... - Ja pracowałem na rzecz służb rosyjskich? - kontynuował Kownacki. - Są takie podejrzenia, powiedziałem, że być może... - odpowiadał Piotr Misiło. - Spotkamy się w sądzie - zakończył wymianę zdań członek rządu.

Oskarżenia, wysuwane pod adresem Kownackiego przez polityka Nowoczesnej, mają związek z książką Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice", a także z niedawnym artykułem "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Niemiecki periodyk napisał, że Kownacki współpracował z proputinowską partią Zmiana, obserwował wybory w Rosji.

- Nie utrzymywałem, nie utrzymuję i utrzymywać nie zamierzam kontaktów z organizacjami prorosyjskimi oraz partią Zmiana lub panem Mateuszem Piskorskim. Nie wyjeżdżałem też do Rosji na zaproszenie Europejskiego Centrum Analiz Gospodarczych. Nie znam także Pana Konrada Rękasa - oświadczył wiceszef MON. Kownacki zażądał od "FAZ" sprostowania, sugerując, że artykuł o nim był inspirowany podpisaniem memorandum z Amerykanami na rakiety Patriot.

Źródło: TVP INFO

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka