Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
93 obserwujących 5387 notek 12540627 odsłon
Salon24 news, 13 marca 2018 r.

Stoch i Kubacki zdominowali konkurs w Lillehammer. Fantastyczny występ polskich skoczków

Kamil Stoch w Lillehammer. Fot. PAP/EPA
Kamil Stoch w Lillehammer. Fot. PAP/EPA

Kamil Stoch potwierdził olimpijską formę w norweskim Lillehammer w cyklu Raw-Air. Wygrał konkurs Pucharu Świata, a na drugim miejscu ukończył zawody Dawid Kubacki. Po pierwszej serii - razem ze Stefanem Hulą - po raz pierwszy w historii Polacy byli na podium konkursu.

W pierwszej turze nasz mistrz olimpijski skoczył najdalej - 140.5 metra - i miał aż 14.4 pkt przewagi nad Dawidem Kubackim (139 metrów). Trzecie miejsce uzyskał Stefan Hula, dla którego to mogło być pierwsze podium w karierze. Nadzieję na sukces dała mu odległość 139.5 metra.

W serii finałowej Stoch i Kubacki potwierdzili fantastyczną formę i obronili swoje miejsca. Lider Pucharu Świata uzyskał 141 metrów, Kubacki 140.5 w pięknym stylu. Niestety, Stefan Hula zepsuł swój skok na 129 metrów i zakończył zawody w Lillehammer na 9. pozycji. Za Polaka na trzecim miejscu uplasował się Norweg Robert Johansson.

Nasz najlepszy skoczek powiększył przewagę nad rywalami w Pucharze Świata. Stoch o 190 punktów wyprzedza Niemca Richarda Freitaga, natomiast o 254 - Norwega Daniela Andre Tandego. Kubacki w klasyfikacji generalnej jest wysoko - na 8. pozycji.
Zobacz wszystkie skoki Polaków w LillehammerGW© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale