„Tylko nie mów nikomu”. Sekielski pokazał zwiastun filmu o pedofilii w Kościele

Plakat filmu "Tylko nie mów nikomu".
Plakat filmu "Tylko nie mów nikomu".

Tomasz Sekielski opublikował pierwszy zwiastun filmu o pedofilii w polskim Kościele. „Tylko nie mów nikomu” będzie miał premierę 11 maja i będzie dostępny za darmo w serwisie YouTube.

Tomasz Sekielski udostępnił w mediach społecznościowych pierwszy zwiastun filmu o pedofilii w Kościele. Minutowe nagranie zawiera wypowiedzi bohaterów Sekielskiego. W zwiastunie powtarzają się słowa nakazujące ofiarom zachowanie milczenia.

Tomasz Sekielski zrealizował "Tylko nie mów nikomu" dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Środki na realizację projektu Sekielski zgromadził dzięki portalowi Patronite, gdzie ochotnicy dokonywali jednorazowych przelewów na konto autora lub wspierali projekt cyklicznymi przelewami. Dzięki wsparciu internautów Sekielski zebrał ponad 450 tys. zł i mógł dokończyć film o pedofilii w Kościele.

"Tylko nie mów nikomu" będzie można obejrzeć 11 maja w serwisie YouTube na kanale Tomasza Sekielskiego. Taką informację reżyser przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Potwierdzenie daty premiery zostało zawarte w pierwszym zwiastunie "Tylko nie mów nikomu".

Problem pedofilii w Kościele pojawił się też w ubiegłym roku w hicie Wojciecha Smarzowskiego „Kler”. "Tylko nie mów nikomu" będzie, w odróżnieniu od "Kleru" filmem dokumentalnym. Przedstawi historię i wypowiedzi osób, które doświadczyły przemocy ze strony duchownych.


KJ

Lubię to! Skomentuj166 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo