126 obserwujących
6509 notek
16633k odsłony
2261 odsłon

Schetyna: To, co mówił Jażdżewski, było trudne do zaakceptowania

Grzegorz Schetyna na wykładzie Donalda Tuska. Fot. PAP/Rafał Guz
Grzegorz Schetyna na wykładzie Donalda Tuska. Fot. PAP/Rafał Guz
Wykop Skomentuj89

To, co mówił Jażdżewski przed wykładem Donalda Tuska, było trudne do zaakceptowania – powiedział o piątkowym wystąpieniu redaktora naczelnego pisma „Liberté” Leszka Jażdżewskiego szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. 

– Każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów, ale uważam, że forma i to, co mówił Jażdżewski przed wykładem Donalda Tuska, było trudne do zaakceptowania – zaznaczył Schetyna, który w niedzielę wziął udział w konwencji Koalicji Europejskiej w Łodzi. 

Polecamy: Wystąpienie Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim - treść

Zdaniem lidera PO wystąpienie Jażdżewskiego zakłóciło „wielkie zainteresowanie i wsłuchiwanie się w słowa Donalda Tuska, którego wykład był bardzo interesujący, pokazujący przestrzeń dla nas wszystkich”. 

Grzegorz Schetyna, Włodzimierz Czarzasty, Katarzyna Lubnauer, Małgorzata Tracz oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Dariusz Klimczak
Grzegorz Schetyna (3L), Włodzimierz Czarzasty (2L), Katarzyna Lubnauer (L), Małgorzata Tracz (2P) oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (3P) i Dariusz Klimczak (P). Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

– Głos Jażdżewskiego nie współgrał z tym, o czym mówił Donald Tusk. Natomiast to, co mówił Jażdżewski, to jego prywatna sprawa – ja szanuję wolność wypowiedzi – dodał Schetyna. 

Zobacz: Wykład Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach

W piątek redaktor naczelny pisma „Liberté”, występując przed szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, mówił m.in., że „Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu”. 

Jażdżewski wyraził również pogląd, że „dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą wstanie zdobyć władzę nad duszami Polaków”. „Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry” - mówił.

KW

Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka