149 obserwujących
7770 notek
20465k odsłon
2044 odsłony

Brutalne zabójstwo 10-latki z Mrowin. Policja szuka świadków zdarzenia

Policja chce jak najszybciej ustalić sprawcę tej makabrycznej zbrodni, zdj. ilustracyjne, PAP wideo
Policja chce jak najszybciej ustalić sprawcę tej makabrycznej zbrodni, zdj. ilustracyjne, PAP wideo
Wykop Skomentuj184

10-letnia dziewczynka Kristina została zamordowana, gdy wracała ze szkoły do domu. Jej ciało znaleziono w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny (Dolnośląskie), gdzie mieszkała. To wyjątkowo brutalna zbrodnia, która miała podłoże seksualne. Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy.

Dziewczynka w czwartek około godziny 13.00 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała. Gdy nie wróciła do rodziców, ci wszczęli poszukiwania. Dziecka szukała cała wieś. Po południu martwą Kristinę przypadkiem znalazła w lesie kobieta, która poszła tam na spacer.

W piątek wieczorem zakończyła się sekcja zwłok 10-latki. Autopsja trwała 12 godzin. Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin potwierdził, że ofiara to mieszkanka Mrowin, której poszukiwania były prowadzone w czwartek.

- Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Tych ran było wiele. Niezależnie od tego ujawniono ślady, które wskazują na to, że zbrodnia miała podłoże seksualne – powiedział prokurator Rusin.

Dodał, że nie może mówić o szczegółach ustaleń sekcji, gdyż może to zaszkodzić prowadzonemu śledztwu. Prokurator podkreślił, że autopsja była prowadzona bardzo skrupulatnie. - Biegli zebrali i zabezpieczyli wiele śladów - powiedział.

Dodał, że po ustaleniach sekcyjnych śledztwo prowadzone jest w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem o podłożu seksualnym. - Zebraliśmy dowody, które świadczą o tym, że śledztwo ma charakter bardzo poważny. Z uwagi na wagę i zawiłość tej sprawy, śledztwo będzie kontynuowane w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy - powiedział prokurator.

image
Oględziny w pobliżu miejsca zbrodni w Mrowinach, fot. PAP wideo.

Prok. Rusin na pytanie dziennikarzy, czy udało się już wytypować sprawcę lub sprawców tej zbrodni, powiedział, że nie może ujawniać takich informacji, bo może to zaszkodzić śledztwu. Podkreślił, że nad sprawą pracuje zespół prokuratorów oraz wielu policjantów różnych szczebli od Komendy Powiatowej po Komendę Główną. - Chcemy jak najszybciej ustalić sprawcę tej zbrodni - powiedział prok. Rusin.

Według plotek, 10-latka miała zostać uprowadzona przez sprawcę poruszającego się zielonym busem lub vanem. Śledczy nie potwierdzają jednak, że poszukiwane jest takie auto.

Policja prosi o kontakt osoby, które poruszały się w tamtej okolicy samochodem z rejestratorem i mogły przypadkiem zarejestrować coś, co pomoże w śledztwie.

Mundurowi apelują do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt z policją pod nr tel. 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112.

Adwokat z Świdnicy reprezentujący anonimowych darczyńców informuje, że jest 10 tys. złotych nagrody za pomoc w wskazaniu sprawcy zabójstwa - podało Radio ZET.

Cała wieś Mrowiny jest w żałobie i strachu. Rodzina dziewczynki rok temu sprowadziła się z Irlandii. Szkoła, do której chodziła Kristina została objęta opieką psychologiczną.

ja


Wykop Skomentuj184
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo