149 obserwujących
7742 notki
20389k odsłon
4336 odsłon

„Frau Dulkiewicz” - senator Bonkowski o prezydent Gdańska. „To jego prywatne opinie”

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Fot. PAP/Adam Warżawa
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Fot. PAP/Adam Warżawa
Wykop Skomentuj190

Wypowiedzi senatora Waldemara Bonkowskiego są jego prywatnymi opiniami - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska odnosząc się do wypowiedzi byłego senatora PiS, który mówiąc o prezydent Gdańska posłużył się określeniem „Frau Dulkiewicz”. 

W piątek Czerwińska napisała na twitterze: „Wypowiedzi senatora Bonkowskiego są jego prywatnymi opiniami. Nie odzwierciedlają stanowiska PiS. Wobec senatora toczy się w partii postępowanie dyscyplinarne”. 

Tym samym odniosła się do wypowiedzi senatora Waldemara Bonkowskiego (obecnie niezrzeszony), który w Senacie mówił, że „polityka w Gdańsku jest proniemiecka”, a prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Przy tej okazji określił obecną prezydent Gdańska mianem „Frau Dulkiewicz”.

Senator Waldemar Bonkowski
Senator Waldemar Bonkowski. Fot. PAP/Marcin Obara

Pod koniec lutego 2018 r. senator Waldemar Bonkowski został decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Powodem zawieszenia była publikacja przez senatora antysemickich treści.

KW

Wykop Skomentuj190
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka