136 obserwujących
6890 notek
17754k odsłony
2062 odsłony

Białystok. Sąd aresztował mężczyznę za pobicie 14-latka przed Marszem Równości

Komendant Główny Policji gen. insp. dr. Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowejnt. zatrzymań po Marszu Równości w Białymstoku. Fot. PAP/PAP/Jakub Kamiński
Komendant Główny Policji gen. insp. dr. Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowejnt. zatrzymań po Marszu Równości w Białymstoku. Fot. PAP/PAP/Jakub Kamiński
Wykop Skomentuj103

Sąd Rejonowy w Białymstoku aresztował we wtorek na dwa miesiące 24-latka z Moniek (Podlaskie) podejrzanego o pobicie 14-letniego chłopca podczas Marszu Równości w sobotę – poinformowała podlaska policja. 

Jak poinformowała we wtorek policja, mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty udziału w dwóch pobiciach. 

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości pod hasłem „Białystok domem dla wszystkich”. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa. 

Przed marszem został pobity 14-letni chłopiec. Pobicie miało miejsce w tłumie, w okolicach zgromadzenia. Bezpośrednio po tym zajściu policjanci zatrzymali jednego z napastników, który usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Drugi z mężczyzn był poszukiwany. Policja zidentyfikowała sprawcę pobicia i opublikowała jego wizerunek na swojej stronie internetowej. 


Podejrzewany mężczyzna, 24-letni mieszkaniec Moniek zgłosił się na policję w poniedziałek w towarzystwie adwokata. Mężczyzna zgłosił się na policję niemal w tym samym momencie, gdy policjanci ruszyli w stronę jego miejsca zamieszkania. 

Podlaska policja ustaliła już tożsamość sześćdziesięciu osób w związku z popełnionymi czynami zabronionymi podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku. Policja poinformowała, że z czterdziestoma osobami zostały już wykonane czynności. Wobec siedmiu osób w związku z popełnionymi przestępstwami, wobec pozostałych w sprawie wykroczeń. 

Policja ustala tożsamość kolejnych osób. Na stronie internetowej podlaskiej policji we wtorek ukazało się kilkanaście zdjęć, w tym mężczyzn podejrzewanych o pobicie nieznanej osoby na ul. Suraskiej oraz osób, które blokowały ulice. 

W podlaskiej policji działa specjalna grupa powołana do zidentyfikowania wszystkich osób, które w sobotę złamały prawo. Zespół dwudziestu jeden policjantów zajmuje się ustaleniem i identyfikacją osób łamiących prawo podczas zgromadzeń. Natomiast czynności procesowe i w sprawach o wykroczenia wykonują policjanci innych wydziałów.

KW

Wykop Skomentuj103
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo