142 obserwujących
7229 notek
18750k odsłon
8518 odsłon

Powstaje książka o Mariuszu Kamińskim. Z sugestią, że donosił SB na kolegów

Mariusz Kamiński, nowy szef MSWiA. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Mariusz Kamiński, nowy szef MSWiA. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj301

- Poznałem Mariusza Kamińskiego jako nastolatek w środowisku Ligi Republikańskiej, z którą byłem długo związany. Myślę, że mogę stwierdzić, że znałem go dobrze i sporo mu zawdzięczam. Uważam, że to najuczciwszy i najodważniejszy z polskich polityków, a zarazem pozbawiony fanatyzmu i ideologicznej głupoty - ocenił Wiktor Świetlik, dyrektor "Trójki". 

- Przecież Kwestionariusz Ewidencyjny to nie była żadna forma współpracy z SB. Wystarczy jakaś pobieżna lektura książki o metodologii pracy bezpieki. Tu wystarczy odnaleźć, czego dotyczy ta kategoria. Tyle w absurdalnej "sprawie Kamińskiego" - wskazał Grzegorz Wszołek. 

- Pamiętam dobrze Mariusza Kamińskiego z czasów NZS, lat 87-88. Twardy, odważny antykomunista. Wyróżniał się już wtedy bardzo- wspominał Igor Janke. 

- Mariusz Kamiński został jako 16-letni chłopak zatrzymany na malowaniu na radzieckim pomniku napisu „Katyń pomścimy”. Był osobą rozpracowywaną, ma status poszkodowanego. Żaden tajny współpracownik nie miałby takiego statusu - przypomniał współpracownik Kamińskiego, Maciej Wąsik w rozmowie z tvp.info. 

Książka Jana Pińskiego na temat nieznanych kart życiorysu Mariusza Kamińskiego ma ukazać się we wrześniu. - TVP próbuje się bronić przed książką o Mariuszu Kamińskim, "oskarżając" autora o to, że podobno jest moim przyjacielem. Jacku Drogi! Ten autor nigdy nie był w moim domu, a ty tyle razy! Pamiętasz jak przygrywałeś nam na gitarze (to jedno co umiesz). A teraz nie dzwonisz, nie piszesz… - skomentował doniesienia o przyjaźni z Pińskim Roman Giertych. 

Mariusz Kamiński został szefem MSWiA w miejsce Elżbiety Witek. Wiceprezes PiS nadal nadzoruje pracę służb specjalnych. W latach 2006-2009 zarządzał Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. 

GW

Wykop Skomentuj301
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka