159 obserwujących
8559 notek
22540k odsłon
2506 odsłon

Kaczyński dla „SE”: Po wyborach czekają mnie dwie operacje

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef MSWiA Mariusz Kamiński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef MSWiA Mariusz Kamiński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj137

Jarosław Kaczyński tuż po wyborach przejdzie operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Ale to nie wszystko, bo - jak powiedział dziennikowi prezes PiS - będzie jeszcze konieczna jedna, podobna operacja w drugiej nodze. 

Prezes PiS pozostaje aktywny w trakcie kampanii wyborczej. W najbliższym czasie weźmie udział w dwóch konwencjach okręgowych na Pomorzu a w weekend odwiedzi woj.: łódzkie, wielkopolskie oraz dolnośląskie.

„Muszę niestety to przeprowadzić” - powiedział we wtorkowym wywiadzie dla „Super Expressu” Jarosław Kaczyński. 

„Ponad dwie godziny dziennie rehabilitacji, a do tego kuracja antybiotykowa. Tak w ostatnich miesiącach 2018 r. wyglądało życie prezesa PiS, który walczył z infekcją bakteryjną” - pisze dziennik. „A ta przytrafiła mu się po tym, jak rozbolało go kolano i na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku trafił do jednego ze szpitali. Przez jakiś czas poruszał się o kulach. Ale operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego nie przeszedł ze względu na kampanię i eurowybory” - czytamy w gazecie. 

„SE” podaje, że prezes PiS nie chciał się jej poddać również przed jesiennymi wyborami ze względu na kampanię. Dlatego najlepszy - jak powiedział Kaczyński w wywiadzie - będzie czas po jesiennych wyborach. 

Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w hali Globus w Lublinie
Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w hali Globus w Lublinie. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Jarosław Kaczyński pozostaje aktywny w trakcie kampanii wyborczej. W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński weźmie udział w dwóch konwencjach okręgowych na Pomorzu; w weekend odwiedzi woj.: łódzkie, wielkopolskie oraz dolnośląskie - informuje sztab wyborczy partii. 

– Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju, w czwartek odwiedzi Gdańsk oraz Słupsk, gdzie odbędą się nasze konwencje okręgowe – poinformował jeden ze sztabowców PiS. 

Dodał, że nie będzie to jedyna aktywność Kaczyńskiego w tym tygodniu. – Przed nami chyba jak dotąd najbardziej aktywny kampanijnie weekend prezesa PiS. W sobotę weźmie udział w pierwszej konwencji tematycznej, która odbędzie się w Łodzi. Następnie uda się do Wielkopolski, gdzie będzie uczestniczył w konwencji okręgowej w Pile. Z kolei w niedzielę odwiedzi Dolny Śląsk: Wrocław, Wałbrzych oraz Legnicę – wyjaśniają sztabowcy PiS. 

W sobotę Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w Lublinie zapowiedział, że program PiS będzie szerzej przedstawiany w trakcie konwencji tematycznych, które będą się odbywały w dalszej części kampanii wyborczej. Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński oświadczył w poniedziałek, że pierwsza z takich konwencji ma dotyczyć „szerokorozumianego wsparcia dla rodzin” i „tematów związanych z kwestiami szerokorozumianej polityki wobec środowiska ludzi kultury i co za tym idzie mediów”. 

Podczas sobotniej konwencji w Lublinie liderzy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i b. premier Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Wśród zapowiedzi znalazło się podniesienie pensji minimalnej 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł. 

Ponadto PiS zaproponował m.in. drugą trzynastą emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic. 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

KW

Wykop Skomentuj137
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka