154 obserwujących
7982 notki
21053k odsłony
2709 odsłon

Szokująca wypowiedź Neumanna o koalicji z Konfederacją. Polityk wycofuje swoje słowa

Sławomir Neumann. fot. screen/Polsat News
Sławomir Neumann. fot. screen/Polsat News
Wykop Skomentuj95

Nie po drodze nam jest z Konfederacją, to nie nasze wartości ani program, nie będzie z nią żadnych koalicji - oświadczył poseł PO-KO Sławomir Neumann. Dzień wcześniej deklarował taką możliwość. 

"Po wyborach w Sejmie powstanie większość KO, Lewica i PSL. Wierzę w to. Wspólnie będziemy naprawiać Polskę. Nie po drodze nam jest z Konfederacją. To nie nasze wartości ani program. I nie będzie z nią żadnych koalicji" - napisał Neumann na Twitterze.

Wcześniej w Polsat News były szef klubu PO-KO Sławomir Neumann powiedział w środę, że "można sobie wyobrazić" po wyborach utworzenie rządu "ratunku narodowego". W tym celu partia mogłaby wejść w koalicję z Konfederacją. Zależeć ma to jednak od tego, które partie dostaną się do Sejmu i ile mandatów uzyskają. Na pytanie czy PO byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją polityk odparł: "Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci".

Zobacz też: TVP Info publikuje nowe taśmy Neumanna. Były działacz PO: Był nagrywany przez ponad rok

Lider PO Grzegorz Schetyna zadeklarował, że PO jest otwarte na współpracę ze środowiskami akceptującymi fundamenty polskiej demokracji, ale pierwszymi kandydatami do "politycznego partnerstwa" po wyborach będą - jeśli wszystkie opozycyjne ugrupowania wejdą do Sejmu czy Senatu - PSL i SLD. Dopytywany, czy kibicuje Konfederacji, by weszła do Sejmu, Schetyna zaznaczył, że o tym zdecydują wyborcy, a nie on. "Ja nie mam takich oczekiwań jak Jarosław Kaczyński, nie jestem i nie chcę być dyktatorem" - powiedział.

Podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Schetyna zaapelował "do wszystkich sił opozycji, do PSL z Kukizem'15, do SLD, Razem i Wiosny, a także do Konfederacji" o jasne opowiedzenie się przeciwko liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Proszę dzisiaj stąd o wasze jasne deklaracje, że nie pójdziecie po wyborach z Kaczyńskim, człowiekiem, który od wielu lat sieje w naszym kraju nienawiść, a od czterech lat systematycznie go niszczy - powiedział wówczas szef PO.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział podczas spotkania w Warszawie mówił o konkurentach politycznych, że to "w zasadzie trójgłowa jedna formacja" opierająca się na tym, że "są antyPisem". - Więcej do powiedzenia nie mają i próbują jeszcze zwerbować czwartą partię - Konfederację - dodał Kaczyński. 

KJ

Wykop Skomentuj95
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka