148 obserwujących
7405 notek
19359k odsłon
2462 odsłony

Trzaskowski obiecuje kontrole ws. Artura W. „Czasem nadużywa się służb”

Trzaskowski: Będą kontrole tam, gdzie Artur W. pełnił funkcje. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Trzaskowski: Będą kontrole tam, gdzie Artur W. pełnił funkcje. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wykop Skomentuj150

Będą kontrole tam, gdzie zatrzymany przez CBA burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy pełnił funkcje - zapowiedział w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Niestety, czasami mamy do czynienia również z nadużywaniem służb w celach politycznych, przez polityków – dodał.

Dokładnie skontrolujemy i przejrzymy wszystkie dokumenty, i również sygnały, które nawet pojawiają się w przestrzeni publicznej - powiedział Trzaskowski, który złożył we wtorek wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie z funkcji burmistrza dzielnicy Artura W. 

Polecamy: CBA zatrzymało burmistrza warszawskich Włoch, człowieka Koalicji Obywatelskiej

Dodał też, że nie znał prywatnie burmistrza i jest tą sytuacją poruszony. – Nie było żadnych sygnałów o jakichkolwiek nieprawidłowościach, dotyczących burmistrza – dodał Trzaskowski. 

W poprzedniej kadencji Artur W. był wiceburmistrzem na warszawskich Bielanach, a przedtem wiceburmistrzem Woli. 

Prezydent Warszawy powiedział, że w ratuszu i w spółkach podległych prowadzone są dziesiątki kontroli. – Czasami dotyczą bardzo poważnych zarzutów korupcji i przy taki będziemy działali z pełną bezwzględnością i współpracujemy zawsze z CBA, czy prokuraturą – przekazał prezydent. – Niestety, czasami mamy do czynienia również z nadużywaniem służb w celach politycznych, przez polityków – dodał Trzaskowski. 

Artur W. to burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy
Artur W. to burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy. Fot. PAP/Marcin Obara

W środę prokurator skierował wnioski o trzymiesięczne aresztowanie biznesmena Sabriego B. i burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy Artura W. - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. 

– Przesłankami wniosków jest obawa matactwa procesowego oraz grożąca podejrzanym surowa kara – podkreślił prokurator. 

Dodał, że posiedzenie aresztowe ma się odbyć w czwartek rano. 

– Arturowi W. prokurator przedstawił zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 200 tys. zł, w związku z pełnieniem funkcji publicznej burmistrza dzielnicy Włochy jako zapłaty za przychylność w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. 

Dodał, że podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. 

Zarzuty usłyszał też były właściciel Pogoni Szczecin. – Sabriemu B. prokurator przedstawił zarzut udzielenia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł burmistrzowi dzielnicy Włochy w zamian za przychylność burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej – przekazał Łapczyński. 

On również nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich jest burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy Artur W. Samorządowiec - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych. Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego, a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny. 

CBA podało też, że w zamian za łapówki burmistrz Włoch wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne. 

Warszawskie struktury PO zdecydowały też, że Artur W. zostaje zawieszony w prawach członka PO.  

KW

Wykop Skomentuj150
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka