Halloween 2019. Happening przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Interweniowała policja

Dom Jarosława Kaczyńskiego wieczorem 31 października. Fot. Katarzyna Pierzchała/Facebook/Obywatel KP Fotograf
Dom Jarosława Kaczyńskiego wieczorem 31 października. Fot. Katarzyna Pierzchała/Facebook/Obywatel KP Fotograf

Grupa osób powiązanych z KOD, pod nazwą Lotna Brygada Opozycji, zorganizowała wczoraj halloweenowy happening przed domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Na miejsce przyjechała policja.

Filmik z całego zajścia zamieszczono na portalach społecznościowych. Widać na nim, jak osoby poprzebierane w upiorne kostiumy idą w podskokach ulicą Solskiego. Jedna z postaci ma papierową maskę przedstawiającą Ryszarda Terleckiego z wyciętymi dziurami na oczy.

Kiedy docierają przed dom, w którym mieszka Jarosław Kaczyński, wykrzykują "Cukierek albo psikus", ozdabiają ogrodzenie czerwonymi kokardami, mającymi symbolizować stylizację prezesa PiS na fake'owym zdjęciu z pochodu pierwszomajowego w Białymstoku w latach 70.

Zawieszają też plakaty z Donaldem Tuskiem i napisem "Ja, prezes Kaczyński, będę głosował na Tuska". Policjanci, którzy przyjechali na miejsce pytają, kto zawiesił plakaty, a w odpowiedzi słyszą pytanie, czy oni też są przebrani z okazji Halloween.

Zobacz film:


– Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od kilku osób, że w rejonie ulicy Solskiego przemieszcza się grupa osób, która swoim zachowaniem wzbudza zainteresowanie. Te osoby według zgłaszających miały również robić coś przy ogrodzeniach. Pojechaliśmy to sprawdzić. Policjanci na miejscu nie stwierdzili żadnego przestępstwa ani wykroczenia. Te osoby po prostu świętowały Halloween. Interwencja została zakończona, a od tamtej pory nie otrzymaliśmy więcej żadnych zgłoszeń o uszkodzeniu ogrodzenia – wyjaśniła, pytana przez redakcję "Faktu" asp. Kamila Szulc z komisariatu policji na warszawskim Żoliborzu.


Grupa pod nazwą "Lotna Brygada Opozycji" niejednokrotnie zakłócała spotkania z udziałem polityków PiS. Wiele ze swoich akcji nagrywała i zamieszczała w internecie. Przed ponad rokiem również robiła hucpę przed domem Jarosława Kaczyńskiego, zawieszając na ogrodzeniu tablicę "W tym domu od 13 XVII 1981 przez okres stanu wojennego ukrywał się bohatersko pod pierzyną Jarosław Kaczyński ps. Balbina".

Ostatnio zorganizowali akcję w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. Przyszli z materacami, firankami i abażurami, a strażnikom na wejściu radzili "zadzwonić do Banasia". Lotna Brygada Opozycji zorganizowała też happening pod nazwą "Dosypywanie głosów" przed siedzibą PiS w Warszawie. Na Nowogrodzką przynieśli kilkanaście worków z "dodatkowymi głosami" oraz urnę dla Jarosława Kaczyńskiego.

Grupa swoją działalność finansuje z publicznej zbiórki na portalu zrzutka.pl.

ja

Lubię to! Skomentuj149 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka