7 obserwujących
745 notek
104k odsłony
  132   0

gdzieś w PL : kto zawładnął i włada światem? /738

Dzieciaki, młodzież, dorośli, staruszkowie, popadli w sidła telefonii komórkowej. 

Jest wszechobecna. Na ulicy, w komunikacji miejskiej, w sklepach, dworcach, przystankach i... kościołach, cmentarzach. Tyle że w tym ostatnim miejscu, rozmawiają tylko ci na powierzchni. 

Umarło życie towarzyskie, albowiem ponieważ, że komórka załatwia kontakty osobiste. A przynajmniej je zawęża w sposób zradykalizowany. 

Faktem jest, że bez telefonu nie dostanę się do lekarza. Ale też faktem jest wykluczenie ze społeczności w przypadku nie posiadania urządzenia, które podbiło glob bez jednego naboju karabinowego. 

Kto z Państwa pokaże mi tytuł współczesnego filmu w którym komórka nie gra głównej roli? 

Nie ma takiego obrazu. A telefon wiedzie prym w każdej dziedzinie. 

Politycy, rządzący, celebryci, dziennikarze, wreszcie lud pracujący miast i wsi, bez telefonu wymrze jak ongiś wymarły dinozaury. 

Kilka dni wstecz główną ulicą miasta dość szybko jechał cyklista. Godziny południowe. Dookoła mimo pandemii spory ruch podjazdów a ów rowerzysta,  ekwilibrysta, jedzie bez trzymanki a dwoma rączkami stuka esemesa. 

Symptom zaawansowanej technologii wyznacza XXI wiek. Bo na ambergold bank nie mobilizacja ruskich czołgów na granicy z Donbasem, Ukrainą, czy innymi miejscami w których wciąż się tłuką. 

I tego się trzymajmy... 

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale