Blog
Moim interesem jest interes Polaków i Polski
1maud
1maud Człowiekiem myślącym.
356 obserwujących 1673 notki 4159091 odsłon
1maud, 25 czerwca 2010 r.

Quo vadis Mr Komorowski?

 

W którą stronę poszedł on sam? Na stronie internetowej kandydata na prezydenta próżno szukać rekomendacji kolegów z opozycji.Koledzy szkolni, sąsiedzi z domu w Budzie Ruskiej. Czy jedną z przyczyn, dla której rozeszły się drogi Komorowskiego z kolegami było jego niezwykłe poparcie dla ludzi WSI? („Stanowisko, jakie Komorowski powierzył płk. Jaworskiemu pozwoliło temu oficerowi prowadzić w latach 1991-93 działania operacyjne, skierowane przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej oraz przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. Cała operacja przebiegała w ramach doktryny politycznej bezpieczeństwa państwa sformułowanej przez byłych funkcjonariuszy SB i WSW oraz wykonujących ich polecenia polityków Unii Wolności. Najlepiej ujął ją kierujący specjalnym zespołem operacyjnym UOP Jan Lesiak, który w swoim raporcie - zatwierdzonym przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Andrzeja Milczanowskiego - pisał, że konieczność podjęcia działań dezintegracyjnych wobec partii takich jak Ruch dla Rzeczpospolitej, Ruch Chrześcijańsko-Narodowy, Porozumienie Centrum i Ruch III Rzeczpospolitej wynika stąd, że dążą one do zrealizowania programu opartego na zasadach antykomunistycznych, lustracji i dekomunizacji.-Al.Ścios-Przyjaciele z dawnych lat).
“Moimi politycznymi uniwersytetami były konspiracja, areszty, więzienia i obóz internowania”.A jednak, jako przyjaciół przedstawia ludzi z przeszłości, albo znajomych z wakacyjnych przygód. Swoją przeszłość marszałek opisuje, jako niedostatnią materialnie.Ubogie dzieciństwo, taka sama młodość. Studia skończył w 1977 roku, po których pracował, jako stażysta w „Słowie Powszechnym”, po półrocznym okresie internowania podjął pracę, jako wykładowca w Niższym Seminarium Duchownym w Niepokalanowie. Od 1989 roku rozpoczął karierę polityczną.Sam mówi tak ”Dzięki Ani mogłem się zająć polityką, ona w tym czasie świetnie kierowała naszym domem, wychowywała pięcioro naszych dzieci, miała ogromny wpływ na ich rozwój intelektualny, ich wykształcenie i postawę społeczną. Były takie okresy, gdy ja nie pracowałem. Wtedy do pracy szła Anka, ale nie przestawała czuć się odpowiedzialna za dom. Anka jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła filologię klasyczną.”Sądząc z życiorysu, rodzina z pięciorgiem dzieci, z jedną osobą pracującą na niezbyt eksponowanych stanowiskach na ich utrzymanie, to rodzina wielce niezasobna.
Premier Tusk mówi o Komorowskim, że to człowiek –diament. I rzeczywiście, jak się przyjrzeć bliżej dokonaniom materialnym marszałka, trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Rozpoczynając swoją karierę polityczną Bronisław Komorowski posiadał mieszkanie otrzymane w spadku w 1985 roku. Już w 1992 roku, jak wynika z raportu o WSI” - Według „Notatki służbowej" z 14.04.1995 r., sporządzonej przez kpt. Piotra Lenarta z Wydziału 2 Oddziału KW POW, Bronisław Komorowski i Maciej Rayzacher w okresie 1991-92 powierzyli WS. „Tomaszewski" wysokie sumy pieniędzy, aby ten wpłacił je do tzw. „banku Palucha" za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego.”. (mówi się o łącznej kwocie 230 tys. marek!).Zaledwie dwa lata po objęciu funkcji wiceministra ON….
W 2001 roku, kiedy obligatoryjnie wprowadzono oświadczenia majątkowe posłów, Bronisław Komorowski wykazuje już spory majątek „ dwa samochody osobowe, działkę budowlaną w Jabłonnie, dom na wsi na dwuhektarowej działce(Buda Ruska) i mieszkanie własnościowe 74 m w Warszawie) oraz 50 tys. zł i 2000 USD oszczędności na koncie w banku. Wszystko z pensji z budżetu państwa!!! Jedyny pracujący na 7-osobową rodzinę! W dodatku, skoro wg oświadczeń pana marszałka, jego żona nie pracowała , to mieszkanie ,które jest opisane jako „własność żony”, chyba musiał Jej podarować. Jest to dość dziwne, ponieważ w 2001 roku Komorowski deklaruje ,że w jego małżeństwie obowiązuje pełna wspólnota majątkowa. Zaiste, umiejętności marszałka zasługują na ocenę Tuska: Komorowski to „diament” (inżynierii finansowej-przyp.aut.). Czego nie tknie, to pomnaża..Bo wg wykazanych źródeł, były nimi tylko dochody pobierane z Sejmu. Oraz groszowe tantiemy z publikacji.
Chyba, że z tym zadeklarowanym majątkiem, a szczególnie źródłami pochodzenia jest tak, jak ze znajomością języków deklarowaną przez pana marszałka: 1993 rok-znajomość języków:francuski, rosyjski, angielski1996 rok-znajomość języków:francuski, rosyjski.Od 2001 roku poseł Komorowski językami obcymi przestał władać. Czyżby marszałek deklarował, a nikt tego nie sprawdzał ?Ciekawe byłoby także porównanie, jakie kariery finansowe zrobili jego koledzy polityczni z okresu działalności opozycyjnej ..Czy właśnie tutaj najbardziej nie rozeszły się drogi byłych opozycjonistów.
Brak przyjaźni z okresu działalności politycznej może także wynikać z częstych  zmian barw klubowych : Komorowski startował jako dyrektor gabinetu Aleksandra Halla, potem reprezentował UD, UW, KKL, SKL, AWS i wreszcie PO. Jedyną niezmienną pozostały jego związki z wojskiem .Wiceminister ON, szef Komisji Sejmowej ON, minister ON, z-ca szefa ON. I niezmienna pozostała jego miłość do WSI. Czy te czynniki : niezwykła kariera polityczna i materialna, przywiązanie do służb wojskowych  na tyle zróżnicowały marszałka z kolegami z opozycji, że musi wracać w swojej biografii do czasów dzieciństwa i młodości? Może kandydat na prezydenta odpowie na te pytania? O ile ktoś zdoła je publicznie zadać.
Opublikowano: 25.06.2010 09:29.
Autor: 1maud
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Giziku, dziennikarz powinien ujawniać przekręty skandale, wszytko to co godzi w interesy...
  • Niestety,wiele na to wskazuje. Serdeczności
  • Na podstawie tej notatki, której istnieniu zaprzeczył wiceminister spraw zagranicznych Bartosz...

Tematy w dziale