„Podczas rozejmu ufać im nie wolno, tak są zmienni, tak podatni na każdy powiew jakiejkolwiek nadziei, gotowi na wiele, byle zadowolić zryw nagłej wściekłości. Niby tępe bydlęta nie mają żadnego pojęcia, co uczciwe, a co nie. Mowa ich pokrętna i ciemna, a cześć jakiejś religii lub choćby tylko zabobonu w niczym ich nie krępuje.” Opis Hunów -Ammianus Marcellinus
Ataki wyprzedzające, akcje przykrywkowe, robienie wody mózgu w ocenie przeszłości. Przerabiamy ten chłam w Polsce od daty transformacji na okrągło. Ogłupione społeczeństwo doskonale reagowało na sztuczki mistrzów manipulacji. Wiem co niecoś na ten temat: sama zachłystywałam się GW, głosowałam na Tuska i KLD.Jeszcze głosując na PiS w 2005 roku nie miałam za złe biologicznej rodzinie głosującej na PO, bo i tak mieliśmy pozostać rodziną polityczną.
Zawsze jest jednak jakiś moment w którym kunszt manipulatora zostaje pokonany przez fakty tak jednoznacznie wymowne, ze żadne zabiegi nie są w stanie odwrócić ich znaczenia. A wtedy: drżyjcie kłamcy. Dzień sądu dla was może nadejść szybciej niż się spodziewacie. I będzie sprawiedliwy. Każdemu wedle jego zasług. Albo przewin. Tego się właśnie boicie, prawda?
W związku z katastrofa smoleńską w stosunku do wizyty Prezydenta zawiodły służby MSZ (vide raport NIK) .Nie wiadomo dlaczego wycofano wniosek o uznanie terenu katastrofy za eksterytorium. Kto wycofał ten wniosek w MSZ? Czy było to polecenie szefa, któremu tak bardzo zależy na aprobacie Moskwy aby czynić stosunki polsko-rosyjskie przedmiotem jego wystąpienia w Paryżu?
Czy może należało głośno zaanonsować na forum międzynarodowym jaki jest stosunek polskiego MSZ do Mateczki Rosji przed posłuchaniem w Brukseli ZP Macierewicza, ekspertów i przede wszystkim Rodzin, które jakość tej współpracy oceniają dramatycznie źle?*?A kompetencje i sposób postępowania rosyjskich „fachowców” wszelakiego autoramentu po katastrofie TU 154 opiszą jako bliższe praktykom Hunów niż jakiejkolwiek nacji cywilizowanego świata? Nie uda się.
Europarlamentarzyści i Komisja Praw Człowieka usłyszy o wielu dowodach na łamanie podstawowych zasad współżycia społecznego.Nie tylko przez Rosjan. Także przez tych, którzy skandaliczne postępowanie Rosjan kryli bądź w nim bezpośrednio uczestniczyli sami.
Nie będzie paszkwili – przemówią fakty. One wiodą do jednoznacznych ocen.
To, co przebija się do opinii publicznej w Polsce w związku z ekshumacjami śp. Przemysława Gosiewskiego, Janusza Kurtyki i wcześniej Zbigniewa Wassermana – budzi grozę. Nawet w najczarniejszych wyobrażeniach nikt nie spodziewał się takiej skali barbarzyństwa w stosunku do ofiar.
Tego Europa nie przemilczy, bo nie może. To tylko GW może próbować zająć uwagę swoich czytelników „nieetycznością” związaną z rzekomym przekazaniem śp.A.Lepperowi przez J. Kaczyńskiego wyniki badań DNA w tzw. seks aferze w Samoobronie. Cienko z obozem władzy i jego obrońcami skoro nie mają nic mocniejszej przykrywki do zaoferowania. Z tego skandalu sprawy przeciwko opozycji panowie zrobić się nie da. W przeciwieństwie do sprawy o zbezczeszczenie zwłok. O której trąba Michnika i salonu oczywiście dyskretnie milczy.
Kiedy smród z przepełnionego szamba (jakie zgotowali nam twórcy ideału porozumienia nad trumnami polskiego Prezydenta, Dowódców Wojskowych i innych ważnych dla instytucji państwa Polaków) dotarł na salony – wynaleźli jakąś dziurawą przykrywkę.
Z ostatniej chwili: Prokuratura sprawdza, czy wszcząć śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych i ujawnienia tajemnicy w sprawie kodu DNA dziecka Anety Krawczyk. Według "Gazety Wyborczej" Andrzej Lepper miał go dostać od Jarosława Kaczyńskiego.
Błyskawiczne wzmocnienie przekazu GW!!!!!
P.S.1
Kiedy zdechł mój wierny pies, syn zakopał go w pledzie, na którym chętnie leżał. Był listopad i bardzo zimno. Kiedy syn wrócił bez grubego swetra w którym wyszedł wyjaśnił ,że sweter wrzucił psu do dołu, żeby miał coś od „nas”…
P.S.2
Swoja drogą dziwnie dużo wychodzi na jaw w ostatnim czasie. Kto z kim i kim gra? Przybył, decyzja o ekshumacjach itp.
* minister Sikorski w Paryżu ogłasza „ Europa nie stanie się bezpieczną i demokratyczną całością, jeśli nie otworzymy możliwości współpracy europejskiej dla wszystkich narodów Starego Kontynentu. Podstawowym warunkiem tego procesu jest jednak pojednanie.
Francja i Niemcy podążyły tą drogą po II wojnie światowej. Polska i Niemcy przeszły ten etap niedawno. Teraz nadszedł czas na pojednanie polsko-rosyjskie. (..)Jeszcze wczoraj byłem w Berlinie, gdzie wziąłem udział w drugim spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Rosji, w trakcie którego postanowiliśmy przeprowadzić szereg wspólnych inicjatyw w regionie Morza Bałtyckiego i Obwodu Kaliningradzkiego.(..)Polska życzy Rosji samych sukcesów w procesie modernizacji.”
Sikorski chwali się w Paryżu powołaniem instytucji na wysokim szczeblu, które rozstrzygają sprawy trudne w relacjach polsko rosyjskich, inne zaś dbają o wymianę młodzieży ,wspólne pisanie historii itp. Dla starszych Polaków takie działania to nihil novi. Młodym polecam wspomnienia o TPPR.Z kontekstu przemówienia wynika jasno: Polska opowiada się po stronie Rosji
Nad powołaniem owego Centrum (które tak chwali Sikorski) zabiegał znany nam dobrze po Smoleńsku pan Turowski, a członkiem został były ambasador w Moskwie pan Jerzy Bahr
http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Przyjaźni_Polsko-Radzieckiej
http://bezdekretu.blogspot.com/2011/06/centrum-kata-i-ofiary.html
http://www.msz.gov.pl/files/docs/komunikaty/20120322PARYZ/wystapienie_min_pl.pdf
http://www.sepiol.pl/aktualnosci/VI-posiedzenie-Komitetu-Strategii-Wspolpracy-Polsko-Rosyjskiej.html
http://www.cprdip.pl/main/index.php?id=konkurs-historia-bliska
http://www.cprdip.pl/main/index.php?id=rada
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,DNA-dla-Leppera-sprawa-wyszla-na-jaw-podczas-procesu,wid,14355430,wiadomosc.html?ticaid=1e246&_ticrsn=3
Inne tematy w dziale Polityka