Blog
Z PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Lidia Geringer de Oedenberg
Lidia Geringer de Oedenberg Kwestor Parlamentu Europejskiego do 1 lipca 2014 r.
22 obserwujących 409 notek 368638 odsłon
Lidia Geringer de Oedenberg, 5 kwietnia 2011 r.

Jerzy Buzek na Widoku

18 miesięcy zajęło: stwierdzenie potrzeby, ustalenie budżetu i następnie miejsca dla Biura Informacyjnego Parlamentu i Komisji Europejskiej (BIPE) we Wrocławiu. Same negocjacje cenowe i ustalenia administracyjno-adaptacyjne trwały cztery miesiące. Jak na Unię - to tempo błyskawiczne. Uff.
Oficjalne otwarcie placówki nastąpi najprawdopodobniej 16 czerwca br. zaś inauguracji dokona sam Przewodniczący PE - Jerzy Buzek. Osobiście bardzo się cieszę, że jeden z moich pomysłów zgłoszonych na forum Prezydium Parlamentu właśnie się realizuje.

Wspólne biuro Parlamentu i Komisji Europejskiej, zwane też Domem Europy, będzie się mieścić przy ulicy Widok 10. Zajmie dokładnie 726 m2, w tym: 219 m2 przestrzeni na parterze (punkt informacyjny UE), 389 m2 przestrzeni biurowej (dla pracowników obu instytucji) oraz 145 m2 przestrzeni magazynowej. Lokalizacja "na" Widoku to dobry adres dla tego prestiżowego przedstawicielstwa instytucji unijnych - w ścisłym centrum, pomiędzy ul. Kazimierza Wielkiego a ul. Teatralną, 400 m od Rynku, z dobrym dojazdem, bliskim parkingiem...
Pod koniec marca br. podpisano umowę najmu, na razie na okres dwóch lat, ponieważ w dłuższej perspektywie Parlament chce kupić w stolicy Dolnego Śląska odpowiednią nieruchomość. Poszukiwania rozpoczną się niebawem, tymczasem BIPE będzie mogło już rozpocząć swą działalność, tak, by logistycznie wesprzeć naszą zbliżającą się prezydencję w UE, i zaistnieć m.in. przy Europejskim Kongresie Kultury. Jest już nominowany dyrektor placówki - Łukasz Kempara, który do tej pory był wiceszefem warszawskiego BIPE. W początkowym okresie działalności liczba międzynarodowych pracowników wrocławskiego Domu Europy zamknie się w liczbie 10 - 15. Trwa nabór na pozostałe stanowiska. Uwaga, by aplikować o jakiekolwiek stanowisko w strukturach unijnych trzeba najpierw zdać trudny egzamin w Brukseli. Zainteresowanych odsyłam na http://europa.eu/epso/index_en.htm gdzie można znaleźć informacje o rekrutacji prowadzonej przez unijne biuro d/s personelu EPSO.

Z pozdrowieniami ze Strasburga,
Lidia Geringer de Oedenberg

PS do głównych zadań BIPE należy m.in.: pomoc w organizacji oficjalnych szczytów, konferencji, seminariów, a także różnych inicjatyw społecznych. Biuro również informuje o działaniach europosłów w PE, prowadzi ścisłą współpracę z mediami, deleguje lokalnych dziennikarzy na sesje plenarne do Strasburga.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ALEX_DISEASE Jestem kwestorem do 1 lipca 2014 roku. Rzeczywiście na początku 2012...
  • @YGREK2000 Rezolucja z 2006 dotyczyła ogólnie przeciwdziałania, a przykłady podano - jako...
  • @YGREK2000 Informacje na ten temat są bzdurne i redakcja, która to opublikowała nigdy nie...

Tematy w dziale