3 obserwujących
45 notek
19k odsłon
  321   1

Bo bułka którą kupiłeś żydowskiemu dziecku to "nic nie znaczące środki" ?

Redaktor Warzecha napisał tekst „ Nie dorzucę na bayraktara”

Nie będę go streszczał , każdy może go przeczytać.

Nie dorzucę na bayraktara - blog Łukasz Warzecha (salon24.pl)

Notkę tą skomentowałem. Mój komentarz po chwili zniknął z adnotacją - „komentarz został usunięty przez właściciela bloga”.

Zamieszczam go ponownie tutaj.

„Czy wpłacę pieniądze na zrzutkę Sierakowskiego? Oczywiście nie. Nie lubię lewaków. I nie potrzebuję pośrednictwa we wspomaganiu Ukrainy. Każdy może wpłacić bezpośrednio na rachunek bankowy stworzony na ten cel przez Narodowy Bank Ukrainy. Informacje można bez problemu znaleźć w internecie,

BGK wspiera Ukrainę (msn.com)

Ukraińcy wiedzą najlepiej na co wydać środki finansowe, Ale.. popieram akcję Sierakowskiego w stu procentach. Sierakowski dotrze i zaktywizuje wiele środowisk lewackich . A każdy grosz jest potrzebny Ukrainie. I nawet jak weźmie sobie z tego 20% i tak żywię do niego wielki szacunek. Do tej pory uważałem że jest to „;kawał gnoja” a teraz przepraszam go z całego serca. A to miejsce, które w moim mniemaniu zajmował Pan Sierakowski, zajmuje właśnie Pan Warzecha (kiedyś bardzo ceniony prze zemnie dziennikarz i publicysta). I nie wiem jakie pobudki kierowały Panem Warzechą , ale zadajcie sobie koledzy pytanie „czy za taką notkę zapłaciłaby ambasada rosyjska?” Myślę ze odpowiedź jest jednoznaczna.

Nie powinno się używać obelg w dyskusji. Ale to nie jest normalna dyskusja. Co więcej , nigdy nie użyłem powyższej obelgi wobec Sławomira Sierakowskiego. Tylko tak myślałem. Ale w stosunku do Pana Warzechy podtrzymuję ją całkowicie , publicznie.

Dlaczego?

Pomijam bzdurne argumenty Pana Warzechy w rodzaju

Po pierwsze - „Bayraktary …….nie sprawdzają się tam, gdzie obecnie toczą się walki.” - Pan Warzecha jest znawcą wojskowości? Siedzi w sztabie armii ukraińskiej i obserwuje sytuacje na froncie? Bo nie ma już filmików na YouTub z użycia Bayaktarów? Niekompetentny argument „na siłę" żeby cokolwiek napisać.

Po drugie – gdzie wpłaci te pieniądze Pan Sierakowski? Na przykład na konto wskazane przez ambasadę ukraińską. Co to za bzdurny argument?

Po trzecie – „a jak nie zbierze całej kwoty?” To wpłaci na inny cel związany z wysiłkiem obronnym Ukrainy.

Dziwię się że człowiek o takiej erudycji jak Pan Warzecha, coś takiego napisał, i takie argumenty użył. Był zmęczony, dostał szybki telefon i nie miał czasu się zastanowić?

A teraz przechodzimy do argumentów czwartego i piątego. Możecie Państwo sobie je przeczytać w notce Pana Warzechy, I te argumenty są uzasadnianiem mojej obelgi.

Rosja kierowana przez tyrana i despotę napadła brutalnie demokratyczny kraj. Wobec tej zbrodni nie można przejść obojętnie, I przyzwoici ludzie na całym świecie muszą wybrać właściwą stronę. Nie zgadzam się z poglądami politycznymi Pana Sierakowskiego, bo uważam ze jego pomysły na organizację państwa prowadzą do totalitaryzmu. Ale teraz stanął po właściwej stronie. Miliony ludzi na całym świecie składają się na tą walkę. I Irenka która wpłaciła 50 zł , i John który kupił paczkę nabojów i wysłał na Ukrainę. Każdy pomaga zgodnie ze swoimi możliwościami. I każda pomoc jest ważna. A do Pana Warzechy mam pytanie - nie chcesz pomagać twoja sprawa, ale DLACZEGO PRZESZKADZASZ? Dlaczego stoisz po tamtej stronie. To nie jest dyskusja w demokratycznym państwie - to jest brutalna wojna. Porównam to do okupacji hitlerowskiej. Jedni Polacy pomagali Żydom, co było odważne i szlachetne, a drudzy ich wydawali Gestapo, co było podłe. Ogromna większość bała się i siedziała cicho . Nie pochwalam, ale i nie potępiam tej postawy. Ale po której stronie byłby człowiek który nawołuje do nie pomagania Żydom? Bo bułka którą kupiłeś żydowskiemu dziecku to "nic nie znaczące środki" ? Bo te pieniądze można było wydać inaczej? Przesadzam?

Najwyżsi oficjele rosyjscy mówią otwarcie o likwidacji narodu ukraińskiego. I wprowadzają swoja politykę w życie . Bombardują miasta, mordują ludzi, wywożą ich z Ukrainy, tworzą obozy koncentracyjne. I mówią też, że to samo zrobią z Polską. NIE MA TERAZ WAZNIEJSZEJ RZECZY DLA PAŃSTWA POLSKIEGO I OBYWATELI POLSKICH, JAK POWSTRZYMANIE TOTALITARNEJ ROSJI. I ja, fanatyczny prawicowiec stanę ramię w ramię z lewakiem Sierakowskim , bo to nas łączy. A co mnie łączy z Panem Panie Warzecha?


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale