Prawda
Prawda w oczy kole.
2 obserwujących
24 notki
14k odsłon
264 odsłony

Wpływ COVID-19 na handel

Wykop Skomentuj16

Relacja bezpośrednia korespondenta z miejsca już niedługo dotkniętego zarazą.Biedronka:

- chusteczki higieniczne 3w 10x10 przed tygodniem 2,69 PLN, dzisiaj 4,49 PLN. Całe szczęście nie zmieniła się znacząco cena papieru toaletowego jako dobrego substytutu;

- rękawiczki lateksowe 100 sztuk: 18,89 PLN, na półce została jedna paczka, ceny sprzed tygodnia nie znam;

- maseczek ochronnych już brak.


Do sklepu wybrałem się bladym świtem tuż po otwarciu o 6:00 (po nocy może wirusy wyzdychały?) niespodziewanie było już dość wielu klientów - widocznie mieli takie same przemyślenia. Przy stoisku z pieczywem kobieta w średnim wieku rugała starszego mężczyznę o dotykanie bułek bez foliowych rękawiczek ochronnych.

Na półkach i w chłodniach zalegają stosy mięsa, wędlin, nabiału widać natomiast, że powodzeniem cieszyła się mąka, cukier, przetwory w słoikach i puszkach (fasolka, gołąbki, klopsy, śledzie). Na mięso i wyroby wędliniarskie dosyć znaczne promocje, przykładowo jakaś ogonówka pakowana z 16,99 na 12,99 PLN za kg.

Ogólnie ludzie mało ze sobą rozmawiają, starają się maksymalnie skrócić czas wspólnego przebywania, kasjerka mrukliwa, jedyne słowo jakie usłyszałem od niej to "Wszystko?".


Wniosek:

Rząd powinien rozważyć utworzenie lotnych inspekcji antyspekulacyjnych, można tu iść na współpracę z inicjatywami obywatelskimi i związkami zawodowymi. Należy zaostrzyć kary za zachowania o charakterze spekulacyjnym wśród handlowców, oraz za celowe lekceważenie zasad higieny i bezpieczeństwa przez aspołecznych obywateli.Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka