Prawda
Prawda w oczy kole.
2 obserwujących
39 notek
18k odsłon
220 odsłon

Były lider KOD Mateusz Kijowski skazany

Wykop Skomentuj15

Przeglądam sobie co w kraju i na świecie ciekawego dzisiaj się dzieje i w oko wpadła mi taka informacja:


Były lider KOD Mateusz Kijowski skazany na rok więzienia w zawieszeniu.


Na karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 5 tys. zł grzywny skazał w poniedziałek byłego lidera KOD Mateusza Kijowskiego Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Sąd ten uznał go winnym poświadczenia nieprawdy w fakturach za rzekomo wykonane usługi informatyczne.

Z kolei drugi oskarżony w tym procesie, były skarbnik Komitetu Obrony Demokracji Piotr Ch. został uniewinniony. Wyrok ten jest nieprawomocny, przysługuje od niego odwołanie do sądu wyższej instancji. Jak podkreślił sędzia Albert Parzyszek lider KOD został uznany winnym za poświadczenie nieprawdy w siedmiu fakturach za usługi informatyczne wystawionych od maja do połowy listopada 2016 r. Sąd uznał przy tym, że Kijowski nie przywłaszczył pieniędzy komitetu, czego uznania domagała się prokuratura.

Jak podkreślił sędzia Albert Parzyszek lider KOD został uznany winnym za poświadczenie nieprawdy w siedmiu fakturach za usługi informatyczne wystawionych od maja do połowy listopada 2016 r. Sąd uznał przy tym, że Kijowski nie przywłaszczył pieniędzy komitetu, czego uznania domagała się prokuratura.https://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/7833842,byly-lider-kod-mateusz-kijowski-skazany-na-rok-wiezienia-w-zawieszeniu.html

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka