"Przemówienie ministra Sikorskiego w Berlinie musi budzić ogromną satysfakcję i wskazuje, jak zabierając głos w najważniejszych sprawach Unii, Polska może zyskiwać na znaczeniu. Nie bez znaczenia jest też miejsce tego wystąpienia. Demonstracyjnie podkreślając wolę współpracy z Berlinem Warszaw pogłębia polsko-niemiecką współpracę, odciąga nieco Niemców od Paryża i wzmacnia swoją pozycję w całej Europie Środkowej.
Upadek Zapatero, Papandreu i Berlusconiego stwarza nadzieję, że strefa euro zostanie uratowana. Tych trzech całkowicie nieodpowiedzialnych polityków doprowadziło nie tylko do katastroficznej sytuacji we własnych krajach ale całej Unii. Na szczęście odeszli. Teraz jest czas na robienie porządków..."
K. Wóycicki
Przemówienie ministra Sikorskiego w Berlinie musi napawać grozą i wskazuje, jak zabierając głos w najważniejszych sprawach Unii nie można być czymś na wzór tego, co przylepia się do statku i krzyczy "płyniemy".
Polska może zyskiwać na znaczeniu tylko wtedy, gdy uporzadkuje swoje sprawy.
Nie bez znaczenia jest też miejsce tego wystąpienia. Demonstracyjnie podkreślając wolę współpracy z Berlinem, Warszawa pogłębia polsko-niemiecką współpracę i osłabia swoją pozycję w całej Europie Środkowej.
Upadek Zapatero, Papandreu i Berlusconiego to dopiero wykruszenie sie najsłabszych elementów, Europa bez reform nie może być uratowana Samo "mieszanie", czyli łaczenie się w federację świadczy o niezrozumieniu przyczyn obecnych problemów.
Tych trzech całkowicie nieodpowiedzialnych polityków doprowadziło, nie tylko do katastroficznej sytuacji we własnych krajach, ale całej Unii i pokazało, że system jest chory - to sygnał, że problemy dopiero sie zaczynają.
Na szczęście odeszli, ale pozostali inni, do nich podobni i brak pomysłów na reformy.
Teraz jest czas na robienie porządków, tylko wtedy możemy ograniczyć straty wynikłe z kryzysu.
Niestety Polska musi stracić na kryzysie.
Dziękuję p. Wóycickiemu za inspirację, przepraszam za zapożyczenia. Tekst należy czytać po lekturze artykułu: "Polska nie musi stracic na kryzysie."
Uważaj na myśli, bo przemienią się w słowa. Uważaj na słowa, bo zmienią się w czyny. Uważaj na czyny, bo staną się nawykami. Uważaj na nawyki, bo staną się charakterem. Charakter będzie twoim przeznaczeniem. Stajemy się tym, co myślimy. Margaret Thatcher
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka