0 obserwujących
86 notek
52k odsłony
123 odsłony

Singapur w Częstochowie

Wykop Skomentuj

 Fragment notatki Polskiej Agencji Prasowej

 

Ministerstwo Finansów pozytywnie ocenia możliwość włączenia nowych terenów inwestycyjnych w Częstochowie do Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformował resort finansów w piątek w komunikacie.

"Niestety dotąd nie wpłynął do Ministerstwa Finansów wniosek pozwalający na rozszerzenie, co jest jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji w tej sprawie. Z informacji uzyskanych od ministra gospodarki wynika, że wniosek zarządzającego katowicką specjalną strefą ekonomiczną jest niekompletny i wymaga uzupełnień" - napisano...

W międzyczasie, aby przyśpieszyć rozpatrywanie niezłożonego wniosku, postanowił działać prezydent Czestochowy:

Przed miesiącem o wysyłanie listów do ministra finansów w tej sprawie zwracał się do mieszkańców prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk (SLD).

Mieszkańcy widocznie posłuchali apelu i:


"Aktualnie wiceminister finansów Izabela Leszczyna przesyła listy do mieszkańców Częstochowy w odpowiedzi na ich apel" - poinformowano.

Nie są to jedyne działania mające na celu wyzwolenie Częstochowy z okowów restrykcyjnych przepisów:

MF wskazało, że 20 września 2013 r. do prezydenta Częstochowy wpłynął wniosek od spółki skarbu państwa Operator S.A. o włączenie do Mieleckiej SSE terenów inwestycyjnych w Częstochowie

Starania na rzecz utworzenia w Częstochowie części mieleckiej strefy nabrały rozpędu, gdy okazało się, że przeciąga się kwestia rozszerzenia działającej już w mieście Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o ok. 37 hektarów - przy ul. Leśnej oraz ul. Kusięckiej. ..

Choć zgodnie z planami sprzed kilku lat pohutnicze grunty Operatora miałyby zostać objęte Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną, ostatecznie uznano, że blisko 18-letnie funkcjonowanie mieleckiej strefy i efekty jej działalności (5,9 mld zł inwestycji, prawie 18 tys. nowych miejsc pracy) to dobre podstawy do wykorzystania jej doświadczeń w tym przypadku.

 

Zakiwają się na śmierć!

cała notatka tutaj
 

 
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale