31 obserwujących
451 notek
497k odsłon
2190 odsłon

Największy port lotniczy-widmo w Polsce pochłonął miliard zł dopłat

Port lotniczy i jego namiotowa poczekalnia pasażerska
Port lotniczy i jego namiotowa poczekalnia pasażerska
Wykop Skomentuj1
Zielona Góra ul. Sulechowska naprzeciwko Gaja- stary rozkład Dami, godz. 5:35 a więc inna niż obecnie
Zielona Góra ul. Sulechowska przy CRS: także inny rozkład jazdy"
 
Miejscowy skomunalizowany PKS informuje: "W związku z Pana zapytaniem, informujemy, że dane o odjazdach dostępne są w wyznaczonych miejscach odjazdu autobusu oraz na naszej stronie internetowej. Pełna treść informacji o rozkładzie jazdy tzn. godziny odjazdów oraz miejsce zabierania pasażerów mogliśmy umieścić w momencie załatwienia wszelkich formalności z uzyskaniem stosownych pozwoleń. (...) Dział Przewozów Osobowych i Marketingu" 
 
Pod palmiarnią także nagle zamieniono przystanki, i to aż trzy razy w ciągu ostatniego roku. Jeden z bodajże 6 czy 7 profili facebookowych o lotnisku i jeden z dwóch oficjalnych profili podał nagle - wczoraj lub przedwczoraj- informację o kolejnej zamianie miejsca głównego przystanku w centrum miasta: 
 
"Uwaga, uwaga! Jedna mała zmiana w rozkładzie jazdy autobusu. Kierowca będzie zabierał pasażerów z parkingu dla autokarów przy schodach Palmiarni, a nie spod głównego wejścia do budynku." 
 
A więc znów nagła zmiana przystanku i to dokładnie w tym samym miejscy gdzie poprzednio bezowocnie czekał na bus na lotnisko jeden z lokalnych posłów, i się owego busa nie doczekał ze względu na zmianę godzin odjazdów. Poseł opowiadał jak był się nawet pytać w recepcji pobliskiego hotelu, czy coś słyszeli o zmianie godzin odjazdu busów na lotnisko, i nikt nic nie słyszał ani nie wiedział. A rozkład zmieniono nagle. Strona internetowa lotniska zwykle nie nadążała za zmianami w rozkładach.
 
I tym razem znów nagle zmieniono wszystkie przystanki i miejsca odjazdu. Podało to tylko jedno z wielu kont facebookowych. To od organizacji busa na lotnisko. W komentarzu do obrazka polubionego przez 32 osoby. Zasięg tej informacji jest tak znikomy że nie ma szans dotrzeć do zainteresowanych podróżą lotniczą pasażerów. Nie każdy czyta komentarze do mało popularnych obrazków w sieciach społecznościowych na jednym z wielu profili o tym lotnisku i tylko jednym z co najmniej 2-3 oficjalnych kont facebookowych, by poszukiwać tam informacji o nagłej zmianie miejsc przystanków.
 
Tak jest i tym razem. Znów "jedna mała zmiana" do już opublikowanej ulotki z rozkładem jazdy. Nasza redakcja już opublikowała poprzednią informację. Podawano "Ul. Zarugiewicza" nie zaś pobliski parking, a poprzednio to ludzie oczekiwali na owe busy na lotnisko na ul. Ceglanej przy recepcji hotelu i tam też się chyba jeszcze znajduje tabliczka ze znakiem przystanku na lotnisko, ta przy której czekał ów biedny pan poseł. 
 
Na państwowe lotnisko widmo jeżdżą także autobusy-widmo. Nie można ich znaleźć w serwisie e-podróżnik: najpopularniejsza wyszukiwarka w ogóle nie pokazuje lokalizacji "Port lotniczy Zielona Góra" tudzież lotnisko Babimost. Dlaczego busów na lotnisko nie ma w wyszukiwarce połączeń na stronie PKS Zielona Góra? Dla większości chcących dotrzeć na lotnisko oznacza to że lotnisko jest nieskomunikowane. Nie działają z powodu przebudowy strony internetowe, do tego nagła zmiana miesca odjazdu busa z centrum miasta- ogłoszona tylko w komentarzu do obrazka w sieci społecznościowej - i tak bez tego incydentu- niepewnych i nieoznaczonych- zwykle średnio trzykrotnie całkowicie zmienianych w ciągu ostatniego roku- miejsc przystanków busa na lotnisko. 
 
Od niepamiętnych czasów busy na lotnisko w Zielonej Górze nie miały żadnych oznaczeń ani rozkładów na przystankach. Były takim samym widmem jak owe lotnisko, które pochłonęło ponad miliard dopłat. Do władz samorządowych i do rzecznika prasowego linii LOT wysłałem niedawno pytania:

 
"Połączenie lotnicze linii LOT startuje za 4 dni, a nadal nic nie wiadomo w tej sprawie. Czy w ogóle będzie połączenie autobusowe na lotnisko w Zielonej Górze? . Poprzednio jakies osoby zostały na przystankach- np. poseł (...), bo nagle zmieniono godziny odjazdu busu na lotnisko- z dnia na dzień- i nikogo nie poinformowano. Czy teraz będzie podobnie?"
 
W sieci Facebook można znaleźć takie opinie o tym lotnisku:
 
"jednak są jeszcze normalne osoby. Niemam pojęcia jak ten Pan ma na imię, ale dzięki jemu dotarłem do Zielonej. Inaczej czekała by mnie kolejna nocka na lotnisku"
 
albo
 
"Nic nie mogę złego powiedzieć o SprintAir, ale to co się dzieje na lotnisku w Zielonej Górze to masakra .Czy oni się tak opierdalają z bagażami, czy kierowca busa się spieszy ? W ostatniej chwili dogoniłem gościa jakiegoś tam ostatniego pasażera który mnie podwiózł do centrum,jak by nie On to bym był w ciemniej ....wiadomo gdzie!"
 
Jeszcze niedawno lotnisko opisywano następująco:
 
"Fatalne skomunikowanie lotniska z centrum Zielonej Góry. Jeżeli ktoś jest z tego miasta i ma własny transport samochodowy to nie ma problemu. Ale jeśli nie, to po wylądowaniu samolotu około godz. 19.30 trzeba czekać godzinę na jakiś lokalny PKS, który później dojeżdża na kilka peryferyjnych przystanków w Zielonej Górze. Ewentualnie pracownik lotniska wiezie pasażera osobowym samochodem (to trochę dziwne) do Sulechowa i tam trzeba zlokalizować budkę z kurczakami w okolicach dworca i łapać PKS/busa, (kosmos!), przy czym pracownik lotniska tego nie wie tylko trzeba rozpytywać ludzi i kierowców PKS na dworcu.(..) Ja już więcej nie polecę." (wg http://www.pasazer.com/lotnisko/961/zielona,gora.html )
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka