Zapiski Adeptusa
Zapiski Adeptusa, czasem na mniej lub bardziej poważne tematy. Z reguły te pierwsze.
0 obserwujących
3 notki
301 odsłon
  133   0

GOG.COM i genderowa schiza

Urlopy dla "menstruujących pracowników"... a przy okazji moja gra.

Firma GOG to polski sklep internetowy sprzedający gry, należący do CD Projekt . Osobiście z niego bardzo chętnie korzystam, nie tylko z powodu polskości, gdyż w odróżnieniu od innych dużych sprzedawców jak Steam czy Epic, kiedy kupujesz grę na GOG, ona naprawdę należy do Ciebie, możesz ściągnąć plik instalacyjny i nie logować się na stronę za każdym razem, jak chcesz zagrać.


Tym niemniej, niestety GOG podobnie jak wiele firm, ulega szaleństwu politycznej poprawności. Ostatnio wprowadził płatne urlopy “for all menstruating employees”. Nie dla kobiet. Dla menstruujących pracowników. Bo jak wiadomo, w Nowym Wspaniałym Świecie menstruacja, czy nawet zachodzenie w ciążę nie jest powiązane z płcią. Cóż, przykro.


A skoro już piszę o grach komputerowych, zapraszam do pobierania gry mojego autorstwa. Mroczne rządy” to strategiczna gra tekstowa, w której gracz wciela się we Władcę Ciemności w stylu Saurona, mając za cel podbicie świata. Będzie realizował swoje plany podejmując różne decyzje. Będzie budował swoją armię i wysyłają ją do bitew, snuł intrygi i podstępy, tworzył tajne siatki szpiegowskie i sekciarskie kulty, werbował agentów i dowódców, korumpował przedstawicieli Wolnych Ludów i siał między nimi niezgodę, gromadził magiczne artefakty i przeprowadzał złowieszcze rytuały.
Gra jest dostępna w dwóch wersjach.
Wersja „papierowa”: https://www.mediafire.com/file/i2r5nlo0nv8b9h7/Mroczne_Rz%25C4%2585dy_1.0.pdf/file . Plik PDF zawiera 145 stron. Gracz musi samodzielnie losować efekty zdarzeń przy użyciu kart i prowadzić zapiski obrazujące sytuację jego sił i świata. Ostrzegam – część testerów twierdziła, że ta wersja jest skomplikowana i łatwo się w niej pogubić.
Wersja elektroniczna: https://www.mediafire.com/file/64bgdu8wmmlgtjm/Mroczne_Rz%25C4%2585dy_%2528e%2529_1.19.html/file . Jest to plik html otwierający się w przeglądarce. W tym przypadku komputer dokonuje wszystkich obliczeń i zapisuje zmienne będące wynikami wydarzeń i decyzji gracza. Wersja elektroniczna nie jest prostym przełożeniem papierowej, zawiera wiele odmiennych elementów, jak np. wybór płci i „profesji” naszego złoczyńcy.
Uwaga – jedna rozgrywka zajmuje ok. 1 godziny, ale założenie jest takie, że do gry podchodzić można kilka razy, za każdym razem podejmując inne decyzje, otrzymując inne rezultaty i odkrywać coś nowego.

Dodam jeszcze, że w wersji elektronicznej można wygrać płeć postaci wyłącznie spośród dwóch istniejących w świecie realnym. Wiem, że to fantasy, ale jednak jakieś elementy realizmu warto zachować ;)

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości